Seminarai „ArcGIS inovatyvūs sprendimai“ 2019: ačiū, kad dalyvavote

Dėkojame visiems dalyvavusiems spalio mėnesį vykusiuose seminaruose „ArcGIS inovatyvūs sprendimai“ 2019 Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Visus seminarus aplankė virš 300 dalyvių iš 194 organizacijų.

 

Džiaugiamės pozityviais seminarų dalyvių atsiliepimais – dalyvių apklausoje seminarai buvo įvertinti 9,2 balu iš 10 galimų. 9,3 dalyvių iš 10 rekomenduotų seminarus savo kolegoms.

 

Prisiminkite seminaruose pristatytą medžiagą.

Kilo naujų ar papildomų klausimų? 

Atsakymai į jūsų užduotus klausimus

Kur rasti informacijos apie tai koks ArcGIS Pro funkcionalumas galimas skirtingose versijose (pvz., 2.3 ir 2.4)?

Rekomenduojame sekti ArcGIS Pro versijų naujienas, kuriose nurodomos koks naujas funkcionalumas sukuriamas kiekvienoje naujoje versijoje.

Kokio licencinio lygio reikia rodytoms ArcGIS Pro funkcijoms? Basic, Standard, Advanced? Ar numatoma galimybė „smulkinti“ ArcGIS Pro funkcionalumą (pvz., funkcija Erase yra Advanced versijoje)?

ArcGIS Pro licencijų lygiai skirstomi į Basic, Standard ir Advanced. Bendrieji šių versijų skirtumai pateikiami čia: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/get-started/license-levels.htm.
Taip pat rekomenduojame peržiūrėti visą ArcGIS Desktop funkcionalumo matricą (neapima Pro): https://www.esri.com/library/brochures/pdfs/arcgis10-functionality-matrix.pdf
Apie planus papildomai skaidyti ArcGIS Desktop funkcionalumo licencijavimą gamintojas nėra paskelbęs.

Kuo pagrįstas perėjimas nuo ArcMap prie ArcGIS Pro? Ar verta universitete mokytis ArcMap programą? Ar reikėtų pereiti prie ArcGIS Pro?

ArcMap vis dar palaikomas, ir netrukus bus išleista 10.8 versija, tačiau inovacijos yra nukreiptos į naujos kartos modernių technologijų pagrindu sukurtą ArcGIS Pro. ArcGIS Pro yra žymiai geriau integruota su ArcGIS Enterprise bei ArcGIS Online bei mobiliomis aplikacijomis. Todėl rekomenduojame pradėti testuoti, bandyti taikyti ArcGIS Pro kasdieniame darbe. Aukštosiose mokyklose studentai yra supažindinami su GIS pagrindais, todėl studijoms tinka tiek ArcMap, tiek ArcGIS Pro, tačiau darbo rinkoje vis daugiau organizacijų naudoja ArcGIS Pro, todėl rekomenduojame studentus mokyti naudojant ArcGIS Pro.

Ar ArcGIS Online liko tik ArcGIS Pro variantas, jei pageidautina dėl sukauptos patirties naudotis ArcMap?

ArcGIS Pro yra pagrindinė darbastalio aplikacija, kuri yra skirta darbui su ArcGIS Online. Naudoti ArcGIS Online galima ir su ArcMap. Daugiau informacijos rasite čia: http://desktop.arcgis.com/en/arcmap/latest/map/web-maps-and-services/using-arcgis-online-in-desktop.htm

Ar galima automatizuotai apjungti anksčiau naudotus geoprocesingo įrankius į modelį?

Taip, nuo ArcGIS Pro 2.4 versijos galima. Funkcionalumas prieinamas su Basic arba aukštesniu licencijos lygiu. Platesnė instrukcija: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/help/analysis/geoprocessing/basics/geoprocessing-history.htm

Ar Esri turi sprendimą paprastesniam Python kodo perkėlimui iš ArcGIS Desktop į ArcGIS Pro?

Esri pateiktą informaciją apie Python migravimą iš ArcMap į ArcGIS Pro rasite šioje nuorodoje: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/arcpy/get-started/python-migration-for-arcgis-pro.htm

Ar į ArcGIS Pro aplinkoje generuojamas ataskaitas galima įtraukti žemėlapius?

Šiuo metu įtraukti žemėlapius į ArcGIS Pro ataskaitas galimybės nėra, tačiau tai yra planuojama naujesnėse versijose. Daugiau informacijos apie ArcGIS Pro ataskaitų kūrimą rasite čia: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/help/reports/reports-in-arcgis-pro.htm. Ataskaitų kūrimo funkcionalumas prieinamas su Basic arba aukštesniu licencijos lygiu.

Ar atliekant klasteriavimo analizę ArcGIS Desktop aplinkoje galima išsisaugoti gautus rezultatus naujame sluoksnyje?

Jei objektų klasteriavimą atliekate ArcGIS Desktop aplikacijoje, tuomet analizės rezultatas visada išsaugomas naujame sluoksnyje. Daugiau informacijos rasite čia: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/tool-reference/spatial-statistics/densitybasedclustering.htm. Density-based Clustering įrankis prieinamas su Basic arba aukštesniu licencijos lygiu be papildomų plėtinių.

Ar naudojant ArcGIS įrankius galima sužinoti kiek žemių reikia pripilti arba nukasti?

ArcGIS Pro turi du būdus paskaičiuoti nukasimo/užpylimo uždavinį:

  1. Interaktyvus cut/fill metodas – tai greitas, tačiau apytikslis skaičiavimo metodas. Šį įrankį rasite ArcGIS Pro aplinkoje, viršutiniame meniu pasirinkę skirtuką Analysis ir Interactive Analysis. Plačiau: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/help/mapping/exploratory-analysis/interactive-cut-and-fill-basics.htm. Šis funkcionalumas prieinamas su Basic arba aukštesniu licencijos lygiu be papildomų plėtinių.
  2. Cut/Fill metodas naudojant geoduomenų apdorojimo įrankį, kurį rasite geoapdorojimo įrankių sąraše. Plačiau: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/tool-reference/3d-analyst/cut-fill.htm. Šiam įrankiui reikalinga Spatial Analyst arba 3D Analyst licencija.

Ar ArcGIS Pro atidarys IFC brėžinius?

Šiuo metu ArcGIS Pro tiesiogiai skaito brėžinius Revit formatu. Šis funkcionalumas prieinamas su Basic arba aukštesniu licencijos lygiu be papildomų plėtinių. IFC formatą galima nuskaityti naudojant Data Interoperability plėtinį, kuris įsigyjamas papildomai prie ArcGIS Desktop. Esri svarsto galimybę įdiegti tiesioginį IFC skaitymą, tačiau dėl formato lankstumo, nevienareikšmiškumo kaip galima aprašyti objektus, bei juos atributuoti, dar nėra iki galo apsispręsta dėl šio funkcionalumo įdiegimo.

Ar SketchUp modelį galima įkelti į ArcGIS Pro?

SketchUp (*.skp) formato tiesiogiai įkelti negalima. Tačiau SketchUp leidžia eksportuoti modelius į formatus, kuriuos ArcGIS Pro gali nuskaityti. ArcGIS Pro nuskaitomi formatai: 3D Studio Max (*.3ds), VRML and GeoVRML (*.wrl), OpenFlight (*.flt), COLLADA (*.dae),  Wavefront OBJ (*.obj), GL Transmission Format (*.glTF), Binary GL Transmission Format (.glb). Daugiau apie šių duomenų formatų įkėlimą rasite čia: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/tool-reference/3d-analyst/import-3d-files.htm. Šiam funkcionalumui reikalingas ArcGIS Desktop 3D Analyst plėtinys.

Ar Survey123 for ArcGIS yra pritaikytas tik mobiliems įrenginiams ar tik naršyklei?

Survey123 for ArcGIS konfigūravimas veikia interneto naršyklėje arba kompiuteryje įsidiegiant Survey123 Connect for ArcGIS aplikaciją. Sukurtas apklausas galite rinkti tiek naudojantis naršykle, tiek mobiliu įrenginiu naudojant Survey123 for ArcGIS programėlę. Jei apklausa konfigūruojama per Survey123 Connect, apklausos galimybės yra gerokai didesnės nei konfigūruojant interneto naršyklėje. Gamintojas planuoja šią atskirtį mažinti ateinančiose versijose.

Ar Survey123 for ArcGIS ataskaitų generavimas naršyklėje papildomai kainuoja?

Survey123 for ArcGIS ataskaitų kūrimas naršyklėje kiekvienam pasirinkto elemento įrašui kainuoja 2,5 kredito. Plačiau apie Survey123 for ArcGIS ataskaitų kūrimą: https://doc.arcgis.com/en/survey123/browser/analyze-results/featurereporttemplates.htm

Ar Survey123 for ArcGIS atsirado lietuviškas datos formatas?

Jeigu apklausa pildymui yra atidaroma Survey123 for ArcGIS programėlėje – datos formatas parenkamas toks, koks yra nustatytas kompiuterio ar mobilaus įrenginio nustatymuose. Jeigu apklausa atidaroma internetinėje naršyklėje – datos formatas paimamas atsižvelgiant į tai, kokia pirminė kalba yra nustatyta naršyklėje.

Ar kuri nors programėlė gali būti naudojama pildyti duomenims neregistruotiems vartotojams?

Neregistruoti vartotojai gali pildyti Survey123 for ArcGIS anketas. Survey123 gali naudotis ir minimalias žinias turintys vartotojai, ir turime daug pavyzdžių, kai tai iš tiesų veikia.

Ar galima naudoti QuickCapture for ArcGIS Portale?

Ar QuickCapture for ArcGIS galima rinkti tik nuotraukas? Ar galima rinkti ir kitokią atributinę informaciją?

Naudojant QuickCapture for ArcGIS galima rinkti visus atributinius duomenis esančius jūsų elementų sluoksnyje. Nuotraukas rinkti nėra būtina, galima šios funkcijos neįgalinti konfigūruojant aplikaciją QuickCapture Designer aplinkoje.

Kaip galima patikrinti ar renkant duomenis QuickCapture for ArcGIS aplikacijoje duomenys tikrai išsaugomi serveryje (pvz., jei yra prastas interneto ryšys)? Ar tokiu atveju duomenys lieka mobiliajame įrenginyje?

Užfiksuotų įrašų skaičius naudojant QuickCapture yra matomas dešiniame viršutiniame ekrano kampe. Kai įrašų skaičius matomas – duomenys nenusiųsti, kai skaičiaus nematote – duomenys išsiųsti. Jei dėl prasto interneto ryšio duomenys neišsiunčiami juos galėsite išsiųsti kai tik ryšys bus tinkamas. Duomenys esant nepakankamam ryšiui nedingsta iš mobilaus įrenginio.

Ar QuickCapture for ArcGIS siunčia duomenis į duomenų bazę po vieną objektą? Ar galima inventorizavus (pvz., surinkus 100 įrašų, juos visus rankiniu būdu išsiųsti)?

QuickCapture for ArcGIS turi nustatymą kokiais intervalais yra siunčiami duomenys. Duomenys taip pat bandomi siųsti, kai uždaromas projektas. Plačiau: https://doc.arcgis.com/en/quickcapture/help/quickreference-capture.htm#ESRI_SECTION1_861FE64D74F346A0BD7C615661FA3884
Jei dėl nežinomų priežasčių duomenų nusiųsti negalima, juos galima perduoti ir kitais būdais (el. paštas, failais) Plačiau: https://doc.arcgis.com/en/quickcapture/help/troubleshoot-capture.htm#ESRI_SECTION1_FF04393D4F2843B79D17134AC04A95B2

Ar galima QuickCapture for ArcGIS sujungti su geodezijoje naudojamu GPS prietaisu?

QuickCapture for ArcGIS leidžia naudotis išoriniu GPS imtuvu. Plačiau: https://doc.arcgis.com/en/quickcapture/help/highaccuracyuse.htm

Koks apytiksliai matavimų (atstumų/ploto) tikslumas naudojant Spike lazerinį matavimo įrenginį?

  1. Atstumo matavimo lazeriu tikslumas +- 5 cm.
  2. Nuotraukoje matuojamo ploto/linijų matavimo tikslumas +-1%.

Tai pvz. 10 m linijos ilgio nuotraukoje paklaida gali būti +-10 cm. Ploto matavime 10 m2 plote – paklaida 0.1 m2
*paklaidos gali skirtis priklausomai nuo mobilaus įrenginio/planšetės modelio ir matavimo kampo.

Kokia Spike lazerinio matavimo įrenginio kaina?

Spike lazerinių matavimų prietaiso kaina yra 695 Eur be PVM ir yra vienoda tiek prie išmanaus telefono, tiek prie planšetinio kompiuterio jungiamiems įrenginiams.

Ar galiu Spike prietaisu padarytoje nuotraukoje pamatuoti objekto plotą šiltame ofise, kompiuteryje (ne lauke)?

Naudojant Spike įrenginį galite užfiksuoti nuotraukas, o grįžę į biurą jas įsikelti iš Spike nuotraukų galerijos ir atlikti braižymus mobiliajame įrenginyje. Nuotraukas koreguoti kompiuteryje galite jei turite Spike paskyrą į kurią galite patalpinti užfiksuotas nuotraukas. Jei Spike naudosite kartu su Survey123 for ArcGIS, grįžę į biurą pakeisti užfiksuotos nuotraukos ar atlikti braižymus galimybės nebus.

Ar Workforce for ArcGIS galima dirbti su offline žemėlapiais ir Feature Servisais?

Šiuo metu naudojantis Workforce for ArcGIS dirbti neprisijungus prie interneto galimybės nėra, tačiau ši galimybė yra planuojama artimoje ateityje.

Ar naudojantis Workforce for ArcGIS aplikacija galima sudaryti periodines užduotis, kurios, pavyzdžiui, kartosis du kartus per metus?

Šiuo metu Workforce for ArcGIS nėra galimybės sudarinėti periodines užduotis. Workforce for ArcGIS užduotys yra kaupiamos duomenų sluoksnyje, kuriame duomenų redagavimą, įskaitant naujų užduočių kūrimą, galima organizuoti atskiros projektinės veiklos principu (programuojant, naudojant ArcGIS Python Notebook Server).

Ar Field Worker naudotojo tipas gali redaguoti duomenis tik lauke?

Field Worker naudotojo tipas turi visas Editor ir Viewer galimybes, bei gauna programėles darbui lauke, t. y. Field Worker naudotojas gali duomenis redaguoti ne tik lauke, bet ir biure. Plačiau: https://doc.arcgis.com/en/arcgis-online/reference/roles.htm 

Ar galima Field Worker naudotojo tipui priskirti tik Collector for ArcGIS, bet ne kitas Field programėles?

Field Worker naudotojo tipas apima šias programėles: Collector for ArcGIS, Survey123 for ArcGIS, Workforce for ArcGIS ir QuickCapture for ArcGIS. Vartotojas gali rinktis nediegti visų jam priklausančių programėlių ir naudoti, pavyzdžiui, tik Collector for ArcGIS. Field Worker naudotojo tipo metinė prenumerata kainuoja 420 eurų per metus vienam vartotojui be PVM.
Alternatyviai yra galimybė įsigyti Editor naudotojo tipą ir papildomai įsigyti tik Collector for ArcGIS aplikaciją. Editor naudotojo tipo metinė prenumerata kainuoja 240 eurų per metus vienam vartotojui be PVM, o programėlės Collector for ArcGIS metinė prenumerata papildomai kainuoja 72 eurus per metus vienam vartotojui be PVM.

Ar galima kurti ArcGIS vartotojų grupes ir jas valdyti?

Taip, nepriklausomai nuo to kokio tipo ArcGIS vartotojus turite, juos galite grupuoti pagal atliekamas roles. Rolių grupes galite valdyti organizacijos nustatymų skiltyje. Daugiau informacijos: https://doc.arcgis.com/en/arcgis-online/reference/roles.htm

Ar atsirado dar kokių naujų Premium paslaugų (kaip Survey123 ataskaitos) su rudens naujovėmis?

Apie Survey123 for ArcGIS naujienas plačiau galite paskaityti čia: https://www.esri.com/arcgis-blog/products/survey123/announcements/whats-new-in-survey123-for-arcgis-october-2019/ 
Kitų ArcGIS produktų naujienas galite rasti internetinės paieškos platformose įvesdami produkto pavadinimą ir „What‘s new“.

Ar galima Navigator for ArcGIS aplikacijai naudoti savo žemėlapį, praturtintą įstaigos duomenimis (dinaminiai ir/ar stacionariais)?

Navigator for ArcGIS leidžia kurti navigacinį žemėlapį su savo duomenimis. Duomenys turi būti stacionariniai, apimantys navigacinius duomenis (transporto tinklas). Taip pat duomenys gali būti papildyti pagrindo žemėlapiais, lokatoriais adresų vietos ar valdomo turto paieškai bei įmonės duomenimis kaip valdomas turtas. Plačiau: https://doc.arcgis.com/en/navigator/android-tablet/help/make-a-map-with-all-your-own-data.htm

Ar ketinama suvestines (Operations Dashboard) pritaikyti mobiliems įrenginiams?

Informacijos suvestines (Operations Dashboard) galima peržiūrėti tiek kompiuterių, tiek išmaniųjų telefonų ir planšečių naršyklėse. Plačiau: https://doc.arcgis.com/en/operations-dashboard/help/dashboards-on-your-smartphone.htm
Informacijos suvestines galima kurti tik kompiuterio interneto naršyklėse.

Ar įsigijus programos licenciją visi įrankiai nėra papildomai apmokestinti? Ar neplanuojama visus įrankius padaryti nemokamus?

ArcGIS Enterprise ar ArcGIS Desktop/Pro naudojimui prieinami įrankiai priklauso nuo įsigytos darbastalio licencijos tipo/lygmens ir nuo plėtinių licencijų. Visus Esri produktus galite rasti čia: https://www.esri.com/en-us/arcgis/products/index
Naudojant ArcGIS Online kai kurios funkcijos yra papildomai apskaitomos kreditais. Plačiau apie tai: https://www.esri.com/lt-lt/arcgis/products/arcgis-online/pricing/credits
Esri teikia Premium produktus (pvz., Navigator for ArcGIS, Tracker for ArcGIS), kurie apmokami papildomai. Trečių šalių gamintojai kuriantys papildomą funkcionalumą gali papilomai apmokestinti savo kuriamas priedus ar įskiepius.

Ar įmanoma turimą asmeninę ArcGIS paskyrą integruoti su įmonės ArcGIS paskyra (pvz., iki 17 val. dirbu įmonėje, o nuo 17 val. savarankiškai mokausi, testuoju)?

Galima naudoti ArcGIS licencijas iš savo darbovietės arba mokymo įstaigos, jei nėra vykdoma papildoma veikla (pvz., kitų kompanijų konsultavimas, darbas nevyriausybinėje organizacijoje). Jeigu reikalinga ArcGIS licencija asmeninėms reikmėms (pvz., mokymuisi arba asmeninių žemėlapių kūrimui), rekomenduojame naudoti ArcGIS for Personal Use: https://www.esri.com/en-us/arcgis/products/arcgis-for-personal-use
Tarpusavyje galima integruoti dviejų ar daugiau organizacijų ArcGIS turinį bei funkcionalumą, tačiau vartotojai kiekvienoje organizacijoje turi būti atskirti (net jei fiziškai paskyromis naudojasi tas pats asmuo).

Kiek turime nemokamų kreditų susikūrus naują paskyrą? Kiek kainuoja 1 kreditas?

ArcGIS kreditai priskiriami naudotojų tipams:

  • GIS Professional ir Creator naudotojai gauna 500 kreditų vienerių metų prenumeratos laikotarpiu.
  • Field Worker ir Editor naudotojai gauna 250 kreditų vienerių metų prenumeratos laikotarpiu.

Papildomi kreditai užsakomi Hnit-Baltic po 1000 vnt. Tokio paketo kaina 120 Eur be PVM.

Term EA. Ar tai reiškia, kad nebeliks standartinio licencijų įsigijimo ir palaikymo modelio ateityje?

Esri dabar siūlo abu modelius ir nėra kažkokių žinių, kad ateityje tai keisis.

Ar planuoja palaikyti atviro kodo BIM formatą?

Šiuo metu ArcGIS Pro tiesiogiai skaito brėžinius Revit formatu. IFC formatą šiuo metu galima nuskaityti naudojant Data Interoperability plėtinį. Esri svarsto galimybę įdiegti tiesioginį IFC skaitymą, tačiau dėl formato lankstumo, nevienareikšmiškumo kaip galima aprašyti objektus, bei juos atributuoti, dar nėra iki galo apsispręsta dėl šio funkcionalumo įdiegimo.

Ar Esri planuoja rodyti DWG elementų ObjectData atributus?

Apie planus dėl šių atributų nuskaitymo nežinome. Tokias idėjas galite registruoti ArcGIS Ideas puslapyje: https://community.esri.com/community/arcgis-ideas
Už registruotas idėjas yra balsuojama ir Esri atsižvelgia į populiarias arba svarbiausias idėjas.

Ar galima redaguoti anotacijas atkeliavusias iš DWG?

DWG anotacijas galima importuoti į ArcGIS ir tuomet atlikti jų redagavimą. Rekomenduojame šią nuorodą: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/help/data/cad/cad-data-in-arcgis-pro.htm
Taip pat rekomenduojame naudoti nemokamą Esri įskiepį ArcGIS for AutoCAD, kurį galite atsisiųsti iš čia: https://www.esri.com/en-us/arcgis/products/arcgis-for-autocad. Šiuo įrankiu galite redaguoti tą patį duomenų rinkinį tiek ArcGIS, tiek AutoCAD aplinkose.

Dėl pradinių duomenų kalbant apie apželdinamus plotus. Ar pradžioje reikia vektorizuoti plotus kuriuos norime prižiūrėti/tvarkyti ar juos gali išskirti programa?

Jei norima skaičiuoti aplinkos tvarkymo (ar kitos veiklos) plotus bei kitą geografinę atributiką, reikia turėti vektorinius plotų duomenis. Šie duomenys gali būti surinkti rankiniu būdu, išskaičiuoti iš kitų duomenų rinkinių (pvz., SEDR, ortofotografijų, drono nuotraukų ir kt.) arba išskaičiuoti automatizuotai taikant mašininio mokymosi įrankius: https://pro.arcgis.com/en/pro-app/tool-reference/raster-analysis/an-overview-of-the-deep-learning-toolset-in-raster-analysis.htm

Kas yra Geospatial Cloud'as? Ar tai reiškia, kad viskas persikels į debesį?

Esri Geospatial Cloud vadinami visi ArcGIS produktai bendrai, t. y. nepriklausomai nuo to ar naudojate ArcGIS Desktop, ArcGIS Enterprise, ArcGIS Online ar kitą ArcGIS produktą, naudojatės Esri Geospatial Cloud. Daugiau apie tai: https://www.esri.com/en-us/geospatial-cloud
Tai nereiškia, kad visi ArcGIS produktai bus perkelti į debesį. Esri ir toliau tiekia sprendimus naudotojo infrastruktūroje (pavyzdžiui, ArcGIS Enterprise), kurie taip pat realizuoti kaip Esri Geospatial Cloud.

Kur galime pamatyti seminaro metu rodytą vaizdo įrašą? Gal yra galimybė gauti prezentacijos medžiagą PDF formatu, ypač rodytas skaidres?

Seminaro medžiagą rasite čia: https://cloud.hnit-baltic.lt/s/6ZrY9K248wjsFB6
Demonstruotą ArcGIS Pro vaizdo įrašą rasite čia: https://cloud.hnit-baltic.lt/s/qAbqBDEaNyTPGGG
Seminaro metu nerodytas, bet aktualus vaizdo įrašas apie Power Query čia: https://cloud.hnit-baltic.lt/s/HptWBcA2PzNFCCT

Kiek kainuoja įvadiniai ArcGIS mokymai?

3 dienų trukmės mokymai Hnit-Baltic mokymų klasėje „Įvadas į ArcGIS Pro pradedantiesiems“ kainuoja 594 Eur be PVM.
Visų Hnit-Baltic organizuojamų mokymų aprašymus, kainas ir grafikus galite rasti čia: https://www.hnit-baltic.lt/mokymai/
Taip pat galite naudotis Esri savarankiško mokymosi portalu: https://www.esri.com/training/

Koks yra angliško termino “features” atitikmuo lietuviškai?

Terminas “features” lietuviškai verčiamas į “elementai”, todėl ArcGIS Desktop aplinkoje naudojamas terminas „feature layer“ verčiamas kaip „elementų sluoksnis“, o ArcGIS Online/Enterprise aplinkoje terminas „feature service“ verčiamas į „elementų paslauga“.

Šiuo metu naudojame Hnit Baltic JIRA techninį aptarnavimą. Koks esminis skirtumas tarp My Esri techninio aptarnavimo ir JIRA? Pademonstruota nauja My Esri sistema. Ar ji keičia JIRA HB sistemą, gedimams registruoti ir klausimams pateikti?

JIRA yra skirta projektų aptarnavimui, bei funkcionalumui sukurtam projekto metu. Standartinės Esri programinės įrangos, turinčios galiojančią techninės priežiūros sutartį klausimams rekomenduojame naudotis My Esri ir paklausimą teikti per skyrelį support/priežiūra, jei su projekto komanda nebuvo sutarta kitaip. Teikiant techninės priežiūros paklausimus per My Esri, užtikrinamas greičiausias iškilusių sutrikimų pašalinimas, vyksta priežiūros paklausimų apskaita, registruojami programinės įrangos patobulinimai, vyksta tiesioginė komunikacija su Esri techninės priežiūros centrais. Šios priežastys užtikrina Esri programinės įrangos palaikymo, atnaujinimo ir plėtros procesus. Instrukcijas kaip užpildyti priežiūros paklausimą rasite čia: https://www.hnit-baltic.lt/instrukcijos/
Primename, kad techninė priežiūra teikiama tik toms organizacijoms, kurios turi Esri programinės įrangos palaikymą.

Ekstremali situacija Alytuje. Ar ArcGIS produktai buvo naudojami jos suvaldymui?

PAGD ir Alytaus miesto savivaldybė naudojo ArcGIS produktus situacijos įvertinimui, taršos teritorijos (įskaitant taršos mieginių paėmimą vietas) atvaizdavimui ir visuomenės informavimui apie situaciją bei saugos patarimų teikimui. Taip pat buvo vykdomos informacijos iš visuomenės surinkimas naudojant ArcGIS aplikacijas

Koks yra angliško termino “features” atitikmuo lietuviškai?

Terminas “features” lietuviškai verčiamas į “elementai”, todėl ArcGIS Desktop aplinkoje naudojamas terminas „feature layer“ verčiamas kaip „elementų sluoksnis“, o ArcGIS Online/Enterprise aplinkoje terminas „feature service“ verčiamas į „elementų paslauga“.

ArcGIS Notebook Server – koks tai produktas?

Daugiau informacijos apie ArcGIS Notebook Server produktą rasite šioje nuorodoje: https://enterprise.arcgis.com/en/notebook/latest/use/windows/what-is-an-arcgis-notebook-.htm

Ar ArcGIS Hub puslapiai kuriami WordPress pagrindu?

Ne, ArcGIS Hub puslapiai nėra kuriami WordPress pagrindu. Esri naudoja savo turinio valdymo sistemą.

Kada numatomas atnaujinti ArcGIS Enterprise Sites modulis kaip ArcGIS Online Sites?

ArcGIS Enterprise Sites ir ArcGIS Online Hub funkcionalumas yra labai artimas, tačiau dėl dažnesnio ArcGIS Online versijų išleidimo, atsiranda laiko tarpai, kada ArcGIS Enterprise atsilieka. Kviečiame sekti naujienas. Kas naujo atsirado paskutinėje Enterprise Sites versijoje rasite čia: https://www.esri.com/arcgis-blog/products/arcgis-enterprise/announcements/whats-new-in-arcgis-enterprise-site-at-10-7/

Gal yra žinoma kokie numatomi techninės kompiuterinės įrangos ir OS reikalavimai ArcGIS 10.8?

Kol kas viešai prieinamos informacijos apie numatomus reikalavimus nėra. Rekomenduojame ieškoti šios informacijos čia: https://support.esri.com/en/Products/Desktop/arcgis-desktop/arcmap/10-7-1#product-support
Taip pat yra parengti Dell techninės įrangos pasiūlymai konkretiems ArcGIS produktams: https://www.esri.com/en-us/about/esri-partner-network/our-partners/hardware-partners/dell-esri. Čia rasite konkrečias kompiuterinės technikos charakteristikas, kurios gali padėti išsirinkti geriausią įrangą.

Sekite mūsų naujienas Facebook paskyroje, prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir nepraleiskite svarbiausių naujienų!

 

Iki kitų susitikimų!

Hnit-Baltic

Related Posts