Milijonas ąžuolų Lietuvai – skaitmeniniame žemėlapyje

Trečius metus veikianti Iniciatyva „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ skleidžia ąžuolų sodinimo idėją, skirtą stiprinti kiekvieno lietuvio ryšį su savim, gimtuoju kraštu, skatinti bendrystę. Prie idėjos prisijungė ir išmaniųjų technologijų atstovai, tad nuo šiol kiekvieną, Lietuvoje pasodintą, ąžuolą galima priregistruoti skaitmeniniame žemėlapyje, kurį sukūrė geografinių informacinių sistemų (GIS) lyderė Baltijos šalyse „Hnit-Baltic“. Žemėlapyje matome pasodinimo vietas, bendrą užregistruotų ąžuoliukų skaičių ir jiems suteiktus vardus.

 

 

„Esame  išdalinę beveik pusantro tūkstančio ąžuoliukų sodinukų, kurie dar ne visi suregistruoti  „Milijono ąžuolų Lietuvai“ žemėlapyje, laukiame kol sodintojai tai padarys patys. Taip pat žinome, kad labai daug įmonių, savivaldybių, pavienių asmenų sodina ąžuolus savo iniciatyva – šiemet Lietuvoje pasodinta ne viena Šimtmečio ąžuolų giraitė ar alėja. Siekiame visus suvienyti bendrai idėjai – milijono ąžuolų pasodinimui Lietuvoje, todėl kviečiame registruoti visus, per paskutinius pora metų pasodintus, ąžuolus bendrame registre www.milijonasazuolu.lt. Labai džiaugiamės, kad šią idėją noriai palaiko ne tik šimtai žmonių, bet ir socialiai atsakingos įmonės – „Hnit-Baltic“ sukurtame žemėlapyje lengva priregistruoti kiekvieną pasodintą ąžuolą, galima nurodyti labai tikslią jo sodinimo vietą, sugalvoti jam vardą, papasakoti sodinimo istoriją.“ – pasakoja iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ organizatoriai.

 

 

Žemėlapį sukūrusios įmonės vadovas Linas Gipiškis trumpai pakomentavo, kas paskatino „Hnit-Baltic“ tapti projekto partneriais: „Norisi pasidžiaugti, kad iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ organizatoriai ąžuolą, jo sodinimą, priežiūros darbus kilsteli nuo kasdienybės ir įvelka į bendruomeninį ritualą. Kiekvienas prie projekto prisijungęs dalyvis kuria savą ir tuo pačiu bendrą istoriją tokiam svarbiam simboliui mūsų lietuviškoje kultūroje. Ypatingai džiugina, kad būtent skaitmeninis žemėlapis t. y. tai, kuo ir garsėja „Hnit-Baltic“, pasirinktas apjungti skirtingas istorijas į visumą ir padeda pajusti bendruomeniškumą. Labai didžiuojamės tapę „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ partneriais. Motyvuojančiai nuteikia, kai gali matyti augantį pasodintų ir užregistruotų ąžuoliukų skaičių, peržiūrėti bei susipažinti su skirtingomis jų pasodinimo istorijomis. Linkime, kad kiekvienas lietuviu ar artimu Lietuvai save laikantis žmogus turėtų asmeninę, su ąžuolu jį jungiančią, istoriją ar bent smagią patirtį.“

 

Iniciatyvos puslapis: www.milijonasazuolu.lt

 

Video reportažas apie projektą 2018-10-19 LRT laidoje Panorama:

 

Daugiau informacijos  tel.: 8 618 12181, El. paštas: milijonasazuolu@gmail.com

Related Posts