Maps.lt/3D atsinaujino!

Pristatome žymiai greitesnį ir pasikeitusį 3D Lietuva žemėlapį – būtinai išbandykite www.maps.lt/3D (Beta versija 0.9). 

 

Kam gi reikalingas 3D žemėlapis? Įdomiausių 3D projektų Lietuvoje pavyzdžiai ir ekspertų komentarai naujojo „Statyba ir architektūra“ numerio straipsnyje „Miestų planavime – 3D pradžiamokslis“.

Keletas citatų apie 3D žemėlapius

Urbanistų biuro MMAP vadovas urbanistas Martynas Marozas: „<…> objektyvios priemonės, kurios leistų ekspertams, specialistams diskutuoti apie kokybinius projekto parametrus ar kitus svarbius kriterijus, man atrodo, įneštų tvarkos į chaotišką miestų planavimo sistemą <…>“.

Hnit-Baltic, UAB vadovas Linas Gipiškis: „Šiuo metu aktyviai diegiame GIS technologijas ir žemėlapių portalus savivaldybėse, kuriuose planuotojai ir architektai galėtų rasti jiems aktualią teritoriją ir gauti reikiamus GIS duomenis greičiau nei bet kada anksčiau“.

Kauno Technologijos Universitetas (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto profesoriaus dr. Kęstučio Zaleckio teigimu, nors 3D modelis planuojant miestus nėra dažnas, bet potencialas didelis: „Brėžiniai su savo spalvomis, indeksais sunkiai suprantami ne projektuotojams. Suprantamesnė miesto vizija palengvina diskusijas su visuomene, pritraukia vystytojų“.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros doc. Giedrė Ratkutė-Skačkauskienė: „<…> matant erdvinį modelį kur kas aiškiau suvokiami sprendiniai. Kartais nepamatuoti visuomenės norai ar pasiūlymai, atvaizduoti erdviniame modelyje, yra aiškiai matomi kaip netinkami net patiems pareiškėjams <…>“.

Related Posts