Kas mums yra GIS

GIS kompetencijos tampa kritiškai svarbios norint efektyviai valdyti ir teikti paslaugas tiek organizacijos, tiek miesto ir net valstybiniu lygmeniu.

 

Cikle „Kas mums yra GIS“ rasite įvairių sričių specialistų ir profesionalų patirtis, įžvalgas ir GIS technologijos vertinimus.

Kviečiame ir jus dalintis savo mintimis apie GIS. Pateiktite savo asmeninius vertinimus, prognozes ar įžvalgas.

GIS – ateities technologija
Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas

Dar neseniai sakėme, kad Kaunas tvarkosi, o šiandien skelbiame, jog Kaunas auga. Ir visa tai nėra vien skambūs žodžiai – šie procesai vyksta iš tiesų. Norėdami ir toliau didinti miesto vystymosi pagreitį, savo darbe vadovaujamės aiškiais veiklos principais – efektyvumas ir konkrečių rezultatų siekimas. Privalome nuolat optimaliai planuoti bei valdyti miestui ir jo žmonėms svarbius projektus, o visa tai neatsiejama nuo inovacijų. Pasitelkdami GIS technologijas ir skaitmeninius žemėlapius, stengiamės išnaudoti jų suteikiamas itin plačias galimybes. Kol kas tai labiau susiję su infrastruktūros sprendimais, tačiau netolimoje ateityje funkcionalumas didės. Be to, vis daugiau duomenų atveriame ir patiems gyventojams, įvairių sričių profesionalams, kad aktuali informacija būtų prieinama kiekvienam besidominčiam. Todėl galime drąsiai sakyti, kad GIS yra ateities technologija, kurios reikšmė miestams su kiekviena diena tik stiprės.

GIS – ateities specialybė
Vilniaus universiteto geomokslų instituto dėstytojas dr. Lauras Balakauskas

GIS technologijos, nors yra palyginti naujos, neįtikėtinai sparčiai vystosi, skverbiasi į įvairiausias veiklos sritis. Šiandien geografinės informacinės sistemos yra neatsiejama tradicinių geomokslinių disciplinų (geografijos, geologijos, aplinkosaugos, sociologijos, inžinerijos ir kt.) dalis. GIS išmanymas smarkiai išplečia bet kurio geomokslų specialisto galimybes, padidina produktyvumą. Be geoinformacinių sistemų sunkiai įsivaizduoju ir tokias sritis kaip verslo vadyba, viešasis administravimas, transportas, komunaliniai tinklai, gamtinių išteklių valdymas, socialinės medijos. Žinoma, atitinkamai auga ir specialistų poreikis – mokėjimas naudoti GIS tapo vienu svarbiausių darbdavių pageidaujamų įgūdžių.

GIS… Tai tiesiog gyvenimas…
„Kauno plano“ GIS vadovas Arūnas Sipavičius

… Tai esam mes… tu ir aš su skirtingais požiūriais, suvokimais ir asmeninėmis savybėmis…
… Tai suvokimas ir patirtis… kuriuos surandame eidami gyvenimo keliu…
… Tai jausmai panašūs į meilę… kai nežinai už ką, bet tiesiog jauti…
… Tai mokslas… nesvarbu – ar matematika, ar filosofija…
… Tai kančia, darbas ar pramoga… nusivylimai, kasdienybė, pasiekimai…
… Tai instinktas… priverčiantis pasaulį suktis…
… Tai dabartis…
… Tai tiesiog gyvenimas… kurio gale visada bus x, y, z ir laikas…
… Tai tiesiog mūsų pasaulis…
… Tai tiesiog… GIS…

Related Posts