GIS ir BIM partnerystė – nauji keliai projektavime

Pasaulinė geografinių informacinių technologijų (GIS) lyderė kompanija „Esri Inc.“, kurią Lietuvoje atstovauja „Hnit-Baltic“, ir statinių informacinio modeliavimo (angl. BIM) programinės įrangos pasaulinė lyderė „Autodesk Inc.“, kurią Lietuvoje atstovauja „InfoEra“ bei dar kelios įmonės, paskelbė apie bendradarbiavimą, nutiesiantį tiltus tarp statinio informacinio modeliavimo ir GIS technologijų. Tai leis pašalinti technologinį „nesusikalbėjimą“, kildavusį integruojant abi technologijas, bei kurti naujus inovatyvius sprendimus.

Darni plėtra, išmanus miestas, statinių integracija į juos supančią aplinką – tai raktažodžiai, kurie tapo neatskiriama šiuolaikinio architekto, urbanisto, nekilnojamojo turto vystytojo ar net politiko žodyno dalimi. Architektūroje ir inžinerijoje įsitvirtinant statinio informaciniam modeliavimui, neišvengiamai artėjame ir prie miestų informacinio modeliavimo, kuris erdvinėmis sąsajomis apjungia architektų biuruose gimstančius originalius projektus, urbanistinės plėtros politikos tikslus, teisinį reguliavimą ir aplinkos bei visuomenės poreikius.

„Siekdami pagerinti gyvenimo kokybę miestuose turime matyti viską: nuo durų rankenos ir sklypo plano iki viso miesto urbanistinės struktūros, sako „Hnit-Baltic“ direktorius Linas Gipiškis. „Tikimės, kad šis bendradarbiavimas užtikrins sklandesnį architektų, inžinierių bei urbanistų  darbą, jų bendravimą su visuomene bei miestų politikais, o tai lems kokybiškesnius individualius statybos projektus, geriau derančius prie miesto gamtinės, socialinės-demografinės aplinkos, kraštovaizdžio, esamos ir planuojamos infrastruktūros.“

„Technologijos geriau susies žmones, procesus ir leis lengviau dalintis idėjomis, siekiant sukurti tvaresnę infrastruktūrą“, pritaria Leonas Jasevičius, InfoEra technikos direktorius.

„Džiugina visų inovatyvių produktų patekimas į Lietuvos rinką, o dviejų didelių programinės įrangos tiekėjų sinergija ir bendras darbas leidžia tikėtis ženklių technologinių pokyčių ir didesnės jų spartos Lietuvos statybos sektoriuje. Šis bendradarbiavimas – gera žinia augančiai ir stiprėjančiai skaitmeninės statybos rinkai Lietuvoje, technologijų vartotojams“, – teigia Dalius Gedvilas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius.

Daugiau:

Apie „Esri Inc.“ ir „Autodesk Inc.“ partnerystę

Related Posts