ArcGIS Pro 2.4 naujienos

Naujas Pixel Editor funkcionalumas suteikia daugybę įrankių interaktyviam gardelių (pixel) reikšmių valdymui rastriniuose duomenyse. Su šiais įrankiais galima reklasifikuoti gardelių reikšmes, iš vaizdų pašalinti įvairius objektus, užmaskuoti norimas teritorijas ir pan.

 

ArcGIS Pro

Cut ir Fill interaktyvios analizės įrankis leidžia apskaičiuoti objektų tūrį, kurį reikės nukasti arba supilti, norint išlyginti žemės paviršių tam tikroje apibrėžtoje teritorijoje (pvz., apskaičiuojama, kiek kubinių metrų reikės išvežti žemių iš jų supiltos krūvos).

 

Naudojant dinaminį elementų grupavimą, duomenų sluoksnyje esantys elementai automatiškai agreguojami į šešiakampes gardeles, kas leidžia daug lengviau ir suprantamiau vizualizuoti didelius duomenų kiekius dirbant prie skirtingų žemėlapio mastelių.

ArcGIS Pro

Naujos adaptuotų simbolių žodynų (custom dictionary symbology) funkcijos leidžia kurti organizacijos poreikiams pritaikytus sutartinius ženklus, kurių atvaizdavimas priklauso nuo atributinėje lentelėje esančių reikšmių.

 

Panaudojant profilio peržiūrą trimačiams duomenims, galima interaktyviai ir itin lengvai pažymėti ar išmatuoti objektus, identifikuoti lazerinio skenavimo taškus trimatėje aplinkoje ar pakeisi jų klasės kodą.

 

Laike besikeičiančių duomenų analizei galima naudoti naujas kalendorines diagramas, kurios parodo analizuojamo reiškinio pasiskirstymą įvairiais laikotarpiais (pvz., savaitės dienomis ir valandomis arba mėnesiais ir mėnesio dienomis).

ArcGIS Pro

Geoapdorojimo įrankiai, kurie jau buvo paleisti ArcGIS Pro projekte (Geoprocessing history), gali būti išsaugomi kaip atskiri Python scenarijai (Python script), kurie vėliau gali būti panaudojami už ArcGIS platformos ribų. Iš šių įrankių automatizuotu būdu taip pat galima sukurti modelį su Model Builder, todėl nereikia kiekvieno įrankio į modelį pridėti ir konfigūruoti atskirai.

 

Nuo šiol galima itin paprastai ir greitai kopijuoti įrašus iš Excel failo tiesiogiai į ArcGIS Pro atidarytą atributinę lentelę. Taip pat – naviguoti lentelėje panaudojant klaviatūros klavišus bei atlikti duomenų įvedimą prieš tai neaktyvavus langelio.

 

Erdvinės žymos (bookmarks) nuo šiol gali būti bendrinamos tarp skirtingų ArcGIS Pro projektų, kas leidžia naudotojams tarpusavyje dalintis tam tikrais žemėlapio mastelio ir aprėpties nustatymais.

 

Padidintas simbolizacijos našumas greičiau atvaizduoja sudėtinus sutartinius ženklus žemėlapyje. Nauji daugiasienių (multipatch) redagavimo įrankiai leidžia atlikti daugiau įvairių redagavimo veiksmų tūriniams objektams (pvz., išskaidyti juos į atskirus paviršius arba apjungti kelis objektus į vieną).

 

Žemėlapių paslaugos (map service) gali būti publikuojamos tiesiai į nefederuotą ArcGIS serverį, naudojant publikuotojo arba administratoriaus prisijungimus.

 

PDF formatu išeksportuoti žemėlapiai nuo šiol užima daug mažiau vietos kompiuteryje.

 

Į ArcGIS Pro integruoti GeoAnalytic įrankiai, dirbdami su dideliais kiekiais duomenų, naudoja lygiagretaus apdorojimo sistemą, kas leidžia dar greičiau duomenis apdoroti ir gauti rezultatą.

 

Nauji animuoto vandens simboliai bei kiti duomenų atvaizdavimo patobulinimai (pvz., eye-dom lighting funkcija) leidžia daug realistiškiau atvaizduoti objektus žemėlapyje.

Related Posts