ArcGIS API for JavascriptArcGIS Runtime SDK for AndroidArcGIS Runtime SDK for iOSArcGIS Runtime SDK for JavaArcGIS Runtime SDK for .NETArcGIS Runtime SDK for QtArcGIS API for PythonWeb AppBuilder for ArcGIS (Developer Edition)ArcGIS REST APIDocumentation

ArcGIS for Developers yra žemėlapių atvaizdavimo ir analizės platforma, skirta programuotojams. Kad ir kokia būtų jūsų naudojama programavimo kalba ar programavimo patirtis, čia pateikiamos konstravimo priemonės leis kurti įvairias  programėles, skirtas analizuoti ir vizualizuoti duomenis žemėlapyje. Kurkite internetines žemėlapių svetaines, mobilias programėles bei aplikacijas naudojant ArcGIS API for JavaScript, ArcGIS Runtime SDK, konfigūruojamas aplikacijas. Daugiau skaitykite čia.

ArcGIS for Developers skaidomas į 7 pagrindinius blokus:

  1. Vietos nustatymo funkcionalumas (adresų duomenų bazė, paieškos algoritmai, skirtingos koordinačių sistemos)
  2. Maršrutų sudarymo funkcionalumas (trumpiausias/greičiausias maršrutas, maršrutų sudarymas iš karto kelioms transporto priemonėms)
  3. Erdvinė analizė (skirtingų geografinių duomenų šaltinių sukirtimas, manipuliacija duomenimis siekiant sukurti naujus duomenis)
  4. Duomenų vizualizacija (2D/3D, išmanusis kartografavimas)
  5. Duomenų praturtinimas (prieiga prie aktualiausių demografinių, vartojimo ir kitų duomenų)
  6. Žemėlapių ir duomenų šablonai (duomenys ir aplikacijų šablonai, kurių nereikia programuoti)
  7. Darbas neprisijungus prie interneto

OBJEKTŲ VAIZDAVIMAS

Pavaizduokite bet kokius objektus (taškus, linijas, plotus) internetiniame žemėlapyje, pavyzdžiui – savo įmonės vietą žemėlapyje, sužymėkite turimus klientus, apibrėžkite aptarnaujamą teritoriją, nurodykite rekomenduojamą maršrutą ir t. t. Naudokite išmanaus kartografavimo priemones (ang. Smart Mapping), kurios automatiškai parinks geriausia simbolizavimą jūsų duomenims. Taikykite patogias simbolizavimo funkcijas, pavyzdžiui, karščio zonų (angl. heat maps) arba klasterizavimą (automatinį objektų apjungimą į grupes pagal atstumą). Vizualizuokite savo duomenis 2D ir 3D formatuose. Daugiau čia.

GEOKODAVIMAS

Pagal adresų sąrašą raskite geografines koordinates (geokodavimo (angl. geocoding) paslauga) arba artimiausius adresus pagal koordinačių sąrašą! Ši paslauga taip pat leidžia susikurti adresų paieškos funkciją iš nuosavos adresų duomenų bazės.

Įgalinkite adresų paiešką savo žemėlapiuose su patarimo (angl. suggest) funkcija, kuri leidžia rinktis iš adresą iš sąrašo pagal dalį įvesto adreso. Gaukite įvesto adreso atpažinimo įvertinimą (angl. score). Tai įvesto adreso atitikimo su duomenų baze koeficientas, išreikštas procentais. Daugiau čia.

MARŠRUTŲ PLANAVIMAS

Sudarykite paprastą maršrutą tarp dviejų ar daugiau taškų, apskaičiuokite realius atstumus tarp bet kurių objektų ir nustatykite kiek laiko reikės iki jų nuvykti. Planuokite maršrutus visam automobilių parkui, t. y. iš karto paskirstykite visus taškus daugiau nei vienam automobiliui ir gaukite taškų aplankymo eiliškumą bei maršrutų linijas. Naudokite kitas automobilių kelių tinklo funkcijas, raskite artimiausią vietą, nustatykite pasiekiamumo teritoriją, pvz., kokią teritoriją galima pasiekti per 10 minučių, apskaičiuokite atstumų matricą siekiant nustatyti kur geriausia įrengti naują aptarnavimo centrą. Daugiau čia.

ANALIZĖS ĮRANKIAI

Erdvinės analizės įrankiai suteikia jums galimybę atlikti įvairius geografinius skaičiavimus: sujungti skirtingus geografinius ir negeografinius duomenis nustatyti ryšius tarp jų ir automatiškai gauti naujus geografinius duomenis; apskaičiuoti statistinius rodiklius (vidurkį, sumą, maksimalią ir minimalią reikšmę) bet kuriame plote; sujungti turimus geografinius duomenis; apskaičiuoti plotus aplink dominančius geografinius objektus, pvz., apsaugines mokyklos zonas ar kuriose vietose ši tendencija stiprėja, o kuriose silpnėja arba laikosi pastovi. Daugiau čia.

NEMOKAMI DUOMENYS

Naudokitės tūkstančiais duomenų sluoksnių, įskaitant vektorines administracinio suskirstymo, upių, kelių, saugomų teritorijų ribas, įmonių, lankytinų objektų taškus. Bet kurį duomenų sluoksnį praturtinkite (angl. geoenrichment) geografiniais duomenimis, įskaitant demografinius duomenis (gyventojų skaičius, jų išsilavinimas, pajamų šaltinis ir pan.), vartojimo duomenis (gyventojų pajamas ir išlaidas), rinkimų duomenis (balsavimo rezultatai, aktyvumas) ir t. t. Daugiau čia.

ArcGIS FOR DEVELOPERS PRIVALUMAI:

✓ Galimybė naudotis standartine (jau suprogramuota) geografinio turinio valdymo sistema, t. y. galite kurti naujus duomenų sluoksnius, žemėlapius ir internetines aplikacijas net ir neturėdami programavimo žinių.

✓ Galimybė standartinį funkcionalumą išplėsti pagal savo poreikius – programavimo priemonės pritaikytos visoms populiariausioms operacinėms sistemoms ir įrenginiams. API – JavaScript, Phyton ir SDK – Android, iOS, Java, macOS, .NET, Qt.

✓ Galimybė rinktis iš kelių šimtų pagrindo žemėlapių (en. Basemap), įskaitant Maps.lt, Lietuvos ortofotografinį ir reljefo žemėlapius.

✓ Galimybė susikurti naujus ar prie jūsų turinio dizaino adaptuoti jau esamus pagrindo žemėlapius.

SĖKMĖS ISTORIJOS

PRITAIKYMO SRITIS: gamtos ištekliai

The Trust For Public Lands sukūrė internetinę programėlę, padedančią parkų propaguotojams ir miesto planuotojams atrasti rajonus, kuriuose trūksta parkų bei išanalizuoti geriausias potencialias vietas naujiems parkams įrengti.

Skaitykite daugiau apie ParkEvaluator (anglų k.)

PRITAIKYMO SRITIS: švietimas

Junginių valstijų nacionalinis Arboretum botanikos sodas turi mobiliąją programėlę, kurioje integruotas interaktyvus žemėlapis ir ekskursijų, lankytinų objektų, eksponatų gidas. Lankytojai gali ieškoti informacijos apie kolekcijas ir augalus, esančius botanikos sode.

Skaitykite daugiau apie U.S. National Arboretum (anglų k.)

PRITAIKYMO SRITIS: gamtos ištekliai, vyriausybė

Neseniai paskelbta Queensland Globe programa yra atvirųjų duomenų pasaulinio lygio pavyzdys, kai bet kuris bet kurio įrenginio naudotojas gali intuityviai naršyti ir nagrinėti daugiau kaip 600 vyriausybės duomenų sluoksnių tiek 2D, tiek 3D formatais.

Skaitykite daugiau apie Queensland Globe (anglų k.)

PRITAIKYMO SRITYSžiniasklaida ir pramogos

Société des Auteurs Compositeurs et Editeurs de Musique (SACEM) – Prancūzijos pelno nesiekianti įmonė, bendradarbiaudama su Sword Group ir Esri France, padeda kurti ir plėtoti mobiliąją programėlę skirtą SACEM darbuotojams, kuri leidžia stebėti ir rinkti jiems priklausančius honorarus už muzikos kūrinius.

Skaitykite daugiau apie Société des Auteurs Compositeurs et Editeurs de Musique (SACEM) (anglų k.)