Visuomeninė veikla

Nemokama geoinformacinių paslaugų svetainė „Maps.lt”

unnamed„Maps.lt“ – pirma lietuviška ir viena populiariausių Lietuvoje adresų paieškų sistemų, skirta interaktyviai navigacijai teritorijoje, geografinės vietos paieškai žemėlapiuose, įvairiems verslo sprendimams (reklama žemėlapyje, nemokama paslauga „Kaip mus rasti?“ ir kt.).

Nuo 2015 m. puslapyje sukūrėme skiltį „Maps.lt rekomenduoja“. Tai nuolat pildomas, gyvas, įvairių teikėjų lietuviškų erdvinių duomenų, sprendimų šablonų ir taikymo pavyzdžių portalas. Suskirstyti pagal veiklos sritis, lengvai surandami erdviniai duomenys greitai gali būti panaudoti jūsų kuriamuose žemėlapiuose. Naudodamiesi profesionaliai parengtais sprendimų šablonais, sprendimus savo poreikiams galite sukurti ypatingai paprastai ir greitai. Įvairiose srityse dirbančių organizacijų realizuotų ar naudojamų sprendimų pavyzdžiai leidžia pasisemti idėjų efektyvesniam darbui naudojantis geografinėmis informacinėmis sistemomis.


Prisidedame saugodami ir prižiūrėdami gamtą


i2xyni10017Aplinkosauginė akcija „DAROM“

2016 m. tapome tarptautinės aplinkosauginės akcijos „Darom“ partnere ir rėmėja. Nuo 2008 m. Lietuvoje kasmet organizuojamos ir didžiausios po nepriklausomybės atkūrimo visuomeninės akcijos tikslas – mus supančios aplinkos tvarkymas, pasitelkiant sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą tvarkyti atliekas iš probleminių bei bendrai naudojamų erdvių. Pagrindiniai veiklos akcentai – APLINKOSAUGA, PILIETIŠKUMAS ir SAVANORYSTĖ.

Projektas „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“

Kartu su Baltijos aplinkos forumu (BEF) inicijuotas aplinkosauginis projektas „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ kiekvienam svetainės „Maps.lt“ lankytojui suteikia galimybę informuoti apie gamtai daromą žalą žemėlapyje nurodant tikslią problemos vietą. Tokiu būdu norime atkreipti visuomenės dėmesį į žalojamą gamtą, paskatinti žmones greitai ir paprastai mūsų svetainėje pranešti apie aplinkosaugines problemas. Taip pat siekiame, kad ši informacija greitai pasiektų atsakingas institucijas, kurios galėtų imtis problemų sprendimo. Ši iniciatyva sulaukė susidomėjimo tarptautinėje Esri vartotojų konferencijoje (San Diege, 2010 m.) ir išaugo į tarptautinį BEF koordinuojamą projektą „Guarding Earth“.


13330975_863621923782835_228603367595528970_nDalyvaujame visuomeniniuose projektuose

Sporto renginiai

Esame už sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, todėl bendradarbiaujame su tokiais sporto renginiais, kaip Vilniaus Maratonas, Vilnius Challenge ir gelbėjame kartografine medžiaga.

Perteikiame turimas žinias ir patirtį universitetų studentams

Mūsų darbuotojai dėsto Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Mykolo Romerio universiteto bei Žemės ūkio universiteto studentams, vadovauja geografijos, geodezijos, IT studentų bakalauro ir magistro darbams. Vasaros metu studentai mūsų įmonėje atlieka praktiką, stažuojasi, išmoksta įgytas žinias pritaikyti praktikoje. Geriausius studentus įdarbiname. Mūsų įmonė net 12 studentų tapo pirmąja darboviete.

Supažindiname moksleivius ir mokytojus su GIS technologijų galimybėmis

Nuo 2008 m. inicijuotas bendradarbiavimo su mokyklomis projektas tęsiasi iki šiol. Jo tikslas – kuo daugiau moksleivių ir mokytojų supažindinti su geoinformacinėmis sistemomis bei skatinti jų naudojimą mokymo ir mokymosi procesuose. Pavyzdžiui, Vilniaus Senvagės vid. mokyklos devintokai per GIS modulį gali praktiškai išbandyti GIS galimybes: spręsti įvairius uždavinius, kaupti ir saugoti duomenis, analizuoti bei vizualizuoti informaciją žemėlapiuose ir taip lavinti kritinį ir erdvinį mąstymą.

Jau trečius metus kartu su Ugdymo plėtotės centru ir Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centru kviečiame mokinius pažinti savo aplinką, šalį bei visą pasaulį ir organizuojame mokinių skaitmeninių žemėlapių konkursą, taip populiarindami moderniąsias technologijas kartografavime.


Švenčiame GIS dieną

Organizuojame edukacinius užsiėmimus bei aktyviai skatiname kitus dalyvauti visuomenės informavimo procese

IMG_2589Kasmet, trečiąjį lapkričio trečiadienį, yra švenčiama pasaulinė geografinių informacinių sistemų (GIS) diena, kurios tikslas – didinti GIS technologijų žinomumą visuomenėje bei jų naudojimą organizacijose, didžiausią dėmesį skiriant vaikų mokymui.

„Švęsdami GIS dieną, norime parodyti, kaip GIS keičia mūsų gyvenimus, kaip svarbu priimant sprendimus atsižvelgti į geografinius veiksnius bei erdvinį pasaulio suvokimą, kaip GIS padeda ugdyti bendruomeniškumą ir spręsti visuomenei aktualias problemas“ sako „Hnit-Baltic“ direktorius Linas Gipiškis. Kasmet profesinės šventės proga visus GIS technologijų naudotojus kviečiame prisidėti prie GIS dienos iniciatyvų ir aktyviai dalyvauti visuomenės informavimo procese. Raginame GIS profesionalus pasinaudoti galimybe ir padidinti visuomenės supratimą apie GIS technologijas, pristatyti jų naudą potencialiems vartotojams, supažindinti su GIS kolegas, lankyti mokymo įstaigas ir šviesti jaunimą bei mokytojus, kviesti moksleivius į savo organizuojamus renginius. Dėstytojus ir mokytojus kviečiame organizuoti edukacines paskaitas ir konkursus, susitikimus su GIS technologijų specialistais. Daugiau apie GIS dieną: www.gisday.com.


Esame nuolatiniai konferencijų, seminarų, susijusių su kartografija, geoinformatika, dalyviai ir rėmėjai

UAB „Hnit-Baltic“ yra Lietuvos matininkų asociacijos konferencijų dalyvė bei rėmėja, taip pat „InfoBalt“ asociacijos narė. Įmonės darbuotojai dalyvauja Lietuvos kartografų draugijos veikloje, svarstant ir recenzuojant teisinius aktus, susijusius su GIS, kartografija, informacinėmis technologijomis, taip pat nacionaliniuose ir tarptautiniuose seminaruose bei konferencijose aktualiais geoinformatikos, informacinės visuomenės, kartografijos, žemės administravimo, nekilnojamojo turto kadastro, aplinkos, urbanistikos ir kitais klausimais.