eBee

eBee

eBee – tai profesionali aerofotogrametrinė sistema, skirta greitam ir tiksliam teritorijų kartografavimui; tai robotas – valdomas kompiuterio, todėl lengvai naudojamas ir neturint specialių pilotavimo įgūdžių.

  • 3D žemėlapių kūrimui
  • Paviršių modelių generavimui ir tūrių skaičiavimui
  • Teminiam kartografavimui

Paprastas valdymas

Lėktuvui valdyti nereikia piloto įgūdžiųantras

eBee nepilotuojamas lėktuvas pilnai automatizuotas, valdomas autopilotu naudojant integruotą GPS imtuvą.  Fotografuojamo objekto skrydžio maršrutai suplanuojami programine įranga ir perkeliami į lėktuvą.  eBee kyla ir leidžiasi automatiškai.

 

Skrydžio planavimas ir kontrolė: paprastai išmokstama, lengva naudotis

Skrydžio planavimo ir valdymo programinė įranga eMotion leidžia lengvai planuoti, simuliuoti ir kontroliuoti eBee nepilotuojamo lėktuvo skrydžio trajektorijas net lėktuvui esant ore.

Aerodinaminis korpusas maksimaliam stabilumui ore

Lėktuvo aerodinaminis korpusas leidžia skristi iki 45 minučių viena baterija, pasiekiant 36-57 km/h (10-16 m/s) greitį. eBee nepilotuojamas lėktuvas atlieka fotografavimo misiją, kai vėjo greitis neviršija 45 km/h (12 m/s).

Saugus dizainas

Sveriantis mažiau nei 700 g eBee yra vienas lengviausių nepilotuojamų lėktuvų naudojamų kartografavimui iš oro pasaulyje. Pagamintas iš lankstaus ir lengvo putplasčio su gale įmontuotu varikliu užtikrina saugų nusileidimą net ir ant kieto paviršiaus.

Išmontuojami, keičiami sparnai: visas komplektas vienoje dėžėjetrecias

Patogus ir nesudėtingas eBee sistemos transportavimas – viskas telpa vienoje nedidelėje dėžėje, dėl galimybės išmontuoti sparnus iš korpuso.

Paleidžiamas tiesiog iš rankų: nereikalinga jokia papildoma įranga

eBee lėktuvas yra toks lengvas, jog yra paleidžiamas tiesiai iš rankų. Tai labai paprasta, nereikalinga jokia papildoma įranga ar speciali vieta lėktuvo pakilimui.  Atlikus fotografavimo misiją, lėktuvėlis leidžiasi sukimosi arba linijiniu metodais. Savarankiškam ir saugiam nusileidimui naudojamas atstumo iki žemės paviršiaus nustatymo sensorius.

Automatinės saugumo procedūros

Jei eBee sensoriai fiksuoja kritinius parametrus, dėl kurių lėktuvas negali tęsti suplanuoto fotografavimo, pateikiami pranešimai kontroliuojančiame kompiuteryje ir lėktuvas automatiškai grįžta į iš anksto suplanuotą nusileidimo tašką. eBee automatiškai inicijuoja saugumo procedūras, tokias kaip grįžimas į nusileidimo tašką, jei išsenka baterija ar nustatytas stiprus vėjas.

Duomenų kaupimas lėktuve

Skrydžio duomenys ir parametrai, kaip ir nuotraukos, kaupiami eBee nepilotuojamame lėktuve kartografavimui. Po skrydžio naudojant USB jungtį duomenys perkeliami į kompiuterį tolimesniam apdorojimui Postflight Terra 3D programine įranga.

Duomenų apdorojimas – galutinis rezultatas

Duomenų apdorojimo programinė įranga Postflight Terra 3D komplektuojama kartu su eBee nepilotuojamu lėktuvu skirtu kartografavimui. Ši programinė įranga skirta didelės raiškos (nuo 1,5 iki 30 cm/px) ortofotografinių žemėlapių, skaitmeninių paviršiaus modelių generavimui ir taškų debesies modelio sukūrimui iki 5 cm tikslumo iš skrydžio metu sukauptų duomenų (fotonuotraukų bei skrydžio parametrų).

Techniniai duomenys

Sparnų plotis 96 cm
Svoris 690 g
Skrydžio laikas Iki 50 min
Skridimo greitis 40-90 km/h (11-25 m/s)
Atsparumas vėjui Iki 45 km/h (12 m/s)
Valdymas radijo ryšiu Iki 3 km
Kamera SONY WX (18,2 MP)
Teritorijos padengimas Iki  12 km2
Optimizuotas aerodinaminis profilis +
Paleidžiamas iš rankų +
Visiškai automatizuotas +
Visas komplektas vienoje dėžėje +
Išmontuojami sparnai +
eMotion 2 programinė įranga +
Nusileidimo sensorius +
Nusileidimo tikslumas ~5 m