Programuotojams

computersNaudodami ArcGIS API bei ArcGIS Online debesyje esančius resursus lengvai sukursite tiek internetines, tiek mobilias žemėlapines / GIS aplikacijas įvairioms išmaniųjų technologijų platformoms.

Integravimui į savas aplikacijas jums bus pasiekiamas tiek Lietuvos, tiek skirtingų pasaulio organizacijų sukurtas turinys.

Tapę Esri Inc. partneriais – prisijungę prie EPN programos, galėsite talpinti savo sukurtus produktus bei paslaugas į ArcGIS Marketplace. Per čia žinia apie jūsų kūrinius pasieks didžiausią pasaulinę profesionalių GIS vartotojų bendruomenę.

Pradėk kurti!

Esri programa startuoliams. Nemokama trijų metų programa suteikia startuoliams įrankius žemėlapių ir jų integravimui į savo programinę įrangą. Startuoliai gauna programinę įrangą, mokymus ir palaikymą, turinį bei kitus privalumus sėkmingam verslo vystymui. Daugiau informacijos apie programą

 

Žemėlapių pagrindo, geokodavimo ir maršrutų paieškos paslaugos

Žemėlapių pagrindo paslauga

ArcGIS API bei ArcGIS Online naudotojai gali naudotis ir į savo sprendimus integruoti gerai žinomus Maps.lt žemėlapio pagrindus. Duomenys teikiami paslaugos (service) principu ir visada pateikiami naujausi, tokie pat kaip ir Maps.lt svetainėje.

maps_programuotojams

Geokodavimo ir maršrutų paieškos paslaugos

Geokodavimas – tai procesas, kai algoritmui pateiktas adresas yra surandamas žemėlapyje ir pateiktam objektui priskiriamos atitinkamos vietos koordinatės, kurios vėliau gali būti išsaugomos ir naudojamos atitinkamos vietos atvaizdavimui žemėlapyje.

Geokodavimo paslaugos nesudėtingai gali būti integruojamos į įvairias verslo valdymo, klientų aptarnavimoar kitas kuriamas sistemas, kur tekstine adreso išraiška kaupiama informacija greitai gali pavirsti geografiniais duomenimis, kurių vaizdavimas žemėlapyje padės priimti tikslesnius, efektyvesnius sprendimus.

Paslaugos funkcinės galimybės:

  • Adreso geokodavimas – pateikus adresą tekstine išraiška algoritmas grąžina koordinates
  • Atvirkštinis geokodavimas – pateikus taško koordinates grąžinama artimiausio adreso tekstinė reikšmė
  • Pasiūlymo (suggest) funkcija – pateikus adresą tekstine išraiška (kad ir netvarkingai ar nepilnai įvedus) grąžinamas sąrašas labiausiai užklausą atitinkančių adresų tekstine išraiška
  • Paketinis (batch) geokodavimas – šiuo atveju algoritmui pateikiamas sąrašas adresų tekstine išraiška ir sistema visiems adresams esantiems sąraše priskiria tinkamiausią koordinatę (taip pat pateikiama informacija apie sutapdinimo kokybę)

Maršrutų planavimas – tai paslauga, kai algoritmui pateikus reikiamų aplankyti taškų duomenis (adresus arba koordinates) yra surandami keliai tų taškų apvažiavimui ir sudaromas tinkamiausias maršrutas. Gali būti skaičiuojami maršrutai nurodytu eiliškumu, optimizuojant atstumą, apvažiavimo greitį arba netgi optimaliai planuojant viso automobilių parko maršrutus.

  • Maršrutų planavimas – algoritmui pateikus adresų arba koordinačių sąrašą suskaičiuojamas maršrutas. Galima ieškoti maršruto aplankant taškus nurodytu eiliškumu, aplankant taškus optimalių eiliškumu (greičiausias, trumpiausias).
  • Automobilių parko planavimas – šis algoritmas skirtas keletą ar net keliasdešimt automobilių turintiems parkams efektyviai planuoti. Šiuo atveju vienu metu ieškomi optimalūs maršrutai keletui automobilių, o reikalingi aplankyti taškai automobiliams paskirstomi atsižvelgiant į nurodytus parametrus.

 

Koordinačių suteikimo paslauga

Paslauga skirta suteikti koordinates užsakovo pateiktam objektų sąrašui. Duomenys gali būti pateikiami XLS arba CSV formatu. Tiek vienu, tiek kitu atveju duomenyse turi būti pateikiama tokia informacija:

  • Objekto ID (užsakovo sistemoje naudojamas ID, pagal kurį būtų galima identifikuoti atitinkamą objektą)
  • Savivaldybė (geriausia formatu pvz: Vilniaus r. sav. , Vilniaus m. sav.)
  • Gyvenvietė / miestas (geriausia formatu pvz.: Vilnius, Kaunas ir t.t.)
  • Adresas (geriausiai tinkamo formato pavyzdžiai: Savanorių pr. 1 (naudotini trumpiniai: g. a. al. skg. pr. pl. kelias), Konarskio g. 28, M. K. Čiurlionio g. 1, S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, S. Konarskio g. 28A)

Rezultatas – objektų sąrašas su priskirtomis koordinatėmis pateikiamas užsakovui CSV formatu.

 

Maps.lt rekomenduoja

„Maps.lt rekomenduoja“ – tai nuolat pildomas, gyvas įvairių teikėjų lietuviškų erdvinių duomenų, sprendimų šablonų ir taikymo pavyzdžių portalas. Suskirstyti pagal veiklos sritis, lengvai surandami erdviniai duomenys greitai gali būti panaudoti jūsų kuriamuose žemėlapiuose. Naudodamiesi profesionaliai parengtais šablonais, sprendimus savo poreikiams galite sukurti paprastai ir greitai. Įvairiose srityse dirbančių organizacijų realizuotų ar naudojamų sprendimų pavyzdžiai leidžia pasisemti idėjų efektyvesniam darbui naudojantis geografinėmis informacinėmis sistemomis.

http://www.maps.lt/rekomenduoja/

 

Nukreipiančios paslaugos

Tai nemokama Maps.lt paslauga, skirta kliento internetinėje svetainėje ar kitoje sistemoje skelbiamų objektų, vietų (pvz.: įmonės filialai, įmonių katalogas ir jame esančių įmonių vietos, nekilnojamojo turto objektai ir kt.) informacijai susieti su žemėlapiu ir tas vietas parodyti Maps.lt žemėlapyje, nukreipiant vartotoją į Maps.lt žemėlapį.

Paslaugos veikimas grindžiamas dinaminės URL nuorodos suformavimu, tokiu būdu nurodant Maps.lt paieškos formos paieškos parametrus ir automatiškai atliekant paiešką Maps.lt svetainėje. Surastas objektas pateikiamas Maps.lt internetinės svetainės žemėlapio aplinkoje.

Pvz.: http://www.maps.lt/map/#q=konarskio%2028a

Kaip ieškomas objektas gali būti pateikiama įvairi informacija: upės, ežero pavadinimas, miestas, rajonas ar net koordinatės.

 

Žemėlapis „Kaip mus rasti?“

Tai Maps.lt komandos sukurtas įrankis integruojamo (embedded) žemėlapio kodo sukūrimui.

http://www.maps.lt/generatorius

maps_kaip_mus_rasti

Naudodamiesi intuityviais, paprastais naudotis įrankiais be jokių programavimo žinių sukursite savo įmonės vietą pateikiantį žemėlapį. Esant reikalui vartotojai galės vos vienu paspaudimu pasiekti visą Maps.lt žemėlapio funkcionalumą ir naudotis kitais patogiais įrankiais tokiais kaip: maršrutų paieška, viešojo transporto informacija ir kt.

 

GIS funkcionalumo programavimas

Mes turime ilgametę patirtį projektuojant, kuriant ir diegiant Geografines Informacines Sistemas. Teikiame konsultavimo, mokymų paslaugas. Bendradarbiaujame su sprendimų kūrėjų kompanijomis, padedame realizuoti su žemėlapiais susijusią funkcionalumo dalį.