Programuotojams

computers

Naudodami ArcGIS API bei ArcGIS Online debesyje esančius resursus lengvai sukursite tiek internetines, tiek mobilias GIS aplikacijas įvairioms išmaniųjų technologijų platformoms.

Daugiau ieškoti: www.developers.arcgis.com. Integravimui į savas aplikacijas jums bus pasiekiamas tiek Lietuvos, tiek skirtingų pasaulio organizacijų sukurtas turinys.

Čia rasite daug naudingų nuorodų www.maps.lt/rekomenduoja.

Startuoliams Esri siūlo specialią programą ir resursus sėkmingam verslo išvystymui. Daugiau informacijos apie programą.

 

Žemėlapių pagrindo paslauga

ArcGIS API bei ArcGIS Online naudotojai gali naudotis ir į savo sprendimus integruoti gerai žinomus Maps.lt žemėlapio pagrindus. Duomenys teikiami paslaugos (service) principu ir visada pateikiami naujausi, tokie pat kaip ir Maps.lt svetainėje.

maps_programuotojams

Geokodavimo ir maršrutų paieškos paslaugos

Geokodavimas – tai procesas, kai algoritmui pateiktas adresas yra surandamas žemėlapyje ir pateiktam objektui priskiriamos atitinkamos vietos koordinatės, kurios vėliau gali būti išsaugomos ir naudojamos atitinkamos vietos atvaizdavimui žemėlapyje.

Geokodavimo paslaugos nesudėtingai gali būti integruojamos į įvairias verslo valdymo, klientų aptarnavimoar kitas kuriamas sistemas, kur tekstine adreso išraiška kaupiama informacija greitai gali pavirsti geografiniais duomenimis, kurių vaizdavimas žemėlapyje padės priimti tikslesnius, efektyvesnius sprendimus.

Paslaugos funkcinės galimybės:

  • Adreso geokodavimas – pateikus adresą tekstine išraiška algoritmas grąžina koordinates
  • Atvirkštinis geokodavimas – pateikus taško koordinates grąžinama artimiausio adreso tekstinė reikšmė
  • Pasiūlymo (suggest) funkcija – pateikus adresą tekstine išraiška (kad ir netvarkingai ar nepilnai įvedus) grąžinamas sąrašas labiausiai užklausą atitinkančių adresų tekstine išraiška
  • Paketinis (batch) geokodavimas – šiuo atveju algoritmui pateikiamas sąrašas adresų tekstine išraiška ir sistema visiems adresams esantiems sąraše priskiria tinkamiausią koordinatę (taip pat pateikiama informacija apie sutapdinimo kokybę)

Maršrutų planavimas – tai paslauga, kai algoritmui pateikus reikiamų aplankyti taškų duomenis (adresus arba koordinates) yra surandami keliai tų taškų apvažiavimui ir sudaromas tinkamiausias maršrutas. Gali būti skaičiuojami maršrutai nurodytu eiliškumu, optimizuojant atstumą, apvažiavimo greitį arba netgi optimaliai planuojant viso automobilių parko maršrutus.

  • Maršrutų planavimas – algoritmui pateikus adresų arba koordinačių sąrašą suskaičiuojamas maršrutas. Galima ieškoti maršruto aplankant taškus nurodytu eiliškumu, aplankant taškus optimalių eiliškumu (greičiausias, trumpiausias).
  • Automobilių parko planavimas – šis algoritmas skirtas keletą ar net keliasdešimt automobilių turintiems parkams efektyviai planuoti. Šiuo atveju vienu metu ieškomi optimalūs maršrutai keletui automobilių, o reikalingi aplankyti taškai automobiliams paskirstomi atsižvelgiant į nurodytus parametrus.

 

Koordinačių suteikimo paslauga

Paslauga skirta suteikti koordinates užsakovo pateiktam objektų sąrašui. Duomenys gali būti pateikiami XLS arba CSV formatu. Tiek vienu, tiek kitu atveju duomenyse turi būti pateikiama tokia informacija:

  • Objekto ID (užsakovo sistemoje naudojamas ID, pagal kurį būtų galima identifikuoti atitinkamą objektą)
  • Savivaldybė (geriausia formatu pvz: Vilniaus r. sav. , Vilniaus m. sav.)
  • Gyvenvietė / miestas (geriausia formatu pvz.: Vilnius, Kaunas ir t.t.)
  • Adresas (geriausiai tinkamo formato pavyzdžiai: Savanorių pr. 1 (naudotini trumpiniai: g. a. al. skg. pr. pl. kelias), Konarskio g. 28, M. K. Čiurlionio g. 1, S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, S. Konarskio g. 28A)

Rezultatas – objektų sąrašas su priskirtomis koordinatėmis pateikiamas užsakovui CSV formatu.

 

Maps.lt rekomenduoja

Untitled-1„Maps.lt rekomenduoja“ – tai nuolat pildomas, gyvas įvairių teikėjų lietuviškų erdvinių duomenų, sprendimų šablonų ir taikymo pavyzdžių portalas. Suskirstyti pagal veiklos sritis, lengvai surandami erdviniai duomenys greitai gali būti panaudoti jūsų kuriamuose žemėlapiuose. Naudodamiesi profesionaliai parengtais šablonais, sprendimus savo poreikiams galite sukurti paprastai ir greitai. Įvairiose srityse dirbančių organizacijų realizuotų ar naudojamų sprendimų pavyzdžiai leidžia pasisemti idėjų efektyvesniam darbui naudojantis geografinėmis informacinėmis sistemomis.

http://www.maps.lt/rekomenduoja/

 

Nukreipiančios paslaugos

Tai nemokama Maps.lt paslauga, skirta kliento internetinėje svetainėje ar kitoje sistemoje skelbiamų objektų, vietų (pvz.: įmonės filialai, įmonių katalogas ir jame esančių įmonių vietos, nekilnojamojo turto objektai ir kt.) informacijai susieti su žemėlapiu ir tas vietas parodyti Maps.lt žemėlapyje, nukreipiant vartotoją į Maps.lt žemėlapį.

Paslaugos veikimas grindžiamas dinaminės URL nuorodos suformavimu, tokiu būdu nurodant Maps.lt paieškos formos paieškos parametrus ir automatiškai atliekant paiešką Maps.lt svetainėje. Surastas objektas pateikiamas Maps.lt internetinės svetainės žemėlapio aplinkoje.

Pvz.: http://www.maps.lt/map/#q=konarskio%2028a

Kaip ieškomas objektas gali būti pateikiama įvairi informacija: upės, ežero pavadinimas, miestas, rajonas ar net koordinatės.

 

Žemėlapis „Kaip mus rasti?“

Norint integruoti žemėlapį į savo svetainę, papildomo leidimo iš HNIT-BALTIC gauti nereikia. Užtenka tik pasinaudoti  integruojamo (embedded) žemėlapio kodo generatoriumi: http://www.maps.lt/generatorius

maps_kaip_mus_rasti

 

Dar paprastesnis būdas savo įmonę, namą, ar kitą vietą pažymėti maps.lt žemėlapyje – standartiniu maps.lt funkcionalumu  susikurti nukreipiančią nuorodą, pvz.: http://www.maps.lt/map/#q=konarskio%2028a ir patalpinti į savo web puslapį ar el. laišką kaip hyperlink‘ą.

GIS funkcionalumo programavimas

Mes turime ilgametę patirtį projektuojant, kuriant ir diegiant GIS sistemas. Teikiame konsultavimo, mokymų paslaugas. Bendradarbiaujame su sprendimų kūrėjų kompanijomis, padedame realizuoti su žemėlapiais susijusią funkcionalumo dalį.

Pažengę kūrėjai galėsite tapti Esri Inc. partneriais – prisijungę prie EPN programos, galėsite talpinti savo sukurtus produktus bei paslaugas į ArcGIS Marketplace. Per čia žinia apie jūsų kūrinius pasieks didžiausią pasaulyje profesionalių GIS vartotojų bendruomenę.