Vienija jėgas švietimo labui

nuotrauka

Geografinių informacinių sistemų (GIS) lyderė Baltijos šalyse kompanija „Hnit-Baltic“ ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA) pasirašė memorandumą, siekdamos bendradarbiauti skatinant GIS technologijų naudojimą Lietuvos mokyklose geografijos pamokose ir neformaliojo ugdymo veiklose.

„Skaitmeninis pasaulis labai greitai ir plačiai įsiveržė į mūsų gyvenimą. Naujoji mokinių karta, dar kitaip vadinama Z karta, siunčia signalus visai pedagogų bendruomenei, jog ji nori ir kitokio mokymo, ir kitokio turinio. Deja, tai įgyvendinti plačiu mastu nėra lengva, nes, visų pirma, būtina stiprinti mokytojų pedagogines kompetencijas, naudojant ir taikant skaitmeninį turinį. LGMA pasisako už tai, kad geografijos mokymo procese naudingu aspektu atsirastų GIS. Ši technologija ir įrankis yra akivaizdi geografijos dalis bei gali svariai pasitarnauti geografijos dalyko atsinaujinimui ir geografijos pamokų praturtinimui“, sako LGMA prezidentas Rytas Šalna.

„Skatiname jaunimą naudoti modernias GIS technologijas  supančios aplinkos tyrinėjimui ir pažinimui, gamtinių ir socialinių reiškinių suvokimui“, sako Linas Gipiškis, „Hnit-Baltic“ direktorius. „Jau daugelį metų remiame įvairias jaunųjų geografų veiklas, porą metų organizuojame „GIS Švietimui“ konferencijas. Džiaugiamės suradę panašias vertybes puoselėjantį partnerį, su kuriuo tikimės kartu prisidėti prie Lietuvos mokyklų kompetencijos ir geografijos mokymo ugdymo.“