ArcGIS Online atsinaujino!

features-analytics-2Susipažinkite su rugsėjo mėnesio atnaujinimais, kurie padės jums  dar patogiau naudoti ArcGIS Online, kuriant žemėlapius ar aplikacijas, bei efektyviau administruoti savo paskyrą!

sept-8Aplikacijų piktograma

Nuo šiol portalo antraštėje rasite aplikacijų piktogramą, kuri įgalins lengvesnį priėjimą prie ArcGIS platformos produktų ir susijusių svetainių. Paspaudus norimą aplikacijos miniatiūrą, iš karto būsite nukreipti į pasirinktą puslapį ar aplikaciją, kur galėsite naudotis jos teikiamu funkcionalumu.

Žemėlapio peržiūros programa

Žemėlapio peržiūros programoje rasite šiuos patobulinimus:

 • Papildomą filtravimo funkcionalumą elementams, kurie turi laiko parametrą.
 • Naujas stiliaus pritaikymo galimybes, įskaitant atnaujintas spalvų paletes.
 • Mastelių nustatymus, prie kurių bus rodomi žemėlapyje esantys užrašai.


cpuŽemėlapių pasakojimai

Primename, žemėlapių pasakojimai – tai puikus būdas perteikti informaciją ar papasakoti savo istoriją, pasinaudojant žemėlapiais, tekstiniais aprašymais ar kitomis media priemonėmis: paveikslėliais, audio bei video medžiaga.

 • Vietų sąrašo žemėlapio pasakojimas (beta) – tai itin populiari aplikacija, kuri leidžia norimas vietoves pristatyti lengvai valdomose kortelėse. Šis šablonas jau talpinamas ir ArcGIS, todėl jums nereikia galvoti apie jo talpinimą savo organizacijoje.
 • Žemėlapių žurnalo aplikacija nuo šiol palaiko spausdinimo ir skilčių susiejimo funkcionalumą bei turi naują temą, skirtą slankiajam skydeliui.
 • Besitęsiančių žemėlapių pasakojimą (beta) dabar galite peržiūrėti automatiniu režimu, o taip pat – vienu metu įkelti keletą paveikslėlių ir keisti teksto spalvas.
 • Visuomenės kuriami žemėlapių pasakojimai (beta) suteikia galimybę dar paprasčiau nurodyti vietas pažymint jas žemėlapyje arba įkeliant nuotraukas su geografine žyma.
 • Besitęsiančių, visuomenės kuriamų ir vietų sąrašo žemėlapių pasakojimų aplikacijos palaikomos ir Mano istorijų (My Stories) skiltyje, esančioje žemėlapių pasakojimų svetainėje. Čia galite lengvai valdyti savo sukurtus pasakojimus.

Konfigūruojamos aplikacijos

 • Sept-3sGeoturas (beta) – tai nauja konfigūruojama aplikacija, kuri leidžia orientuotis jūsų kelionės metu aplankytose vietose. Kelionės taškai yra išdėliojami eilės tvarka, atsižvelgiant į pasirinkto atributo reikšmes.
 • Stiliaus keitiklis (beta) – šio konfigūruojamos aplikacijos šablono pagalba galite lengvai keisti aplikacijos stilių: spalvas, temas ar vartotojo sąsajos komponentus. Esama beta versija yra skirta naudojimui tik su 3D internetinėmis scenomis.
 • Visuomenės surinktos informacijos valdymo (Crowdsource Manager) aplikacija nuo šiol palaiko susietus įrašus ir video medžiagą.
 • Informacijos (Crowdsource Reporter) ir atsiliepimų (Crowdsource Polling) iš visuomenės rinkimo aplikacijose ribojamas balsavimo kartų skaičius – per vieną naršyklės sesiją už elementą galite atiduoti tik vieną balsą.


Web AppBuilder for ArcGIS

Web AppBuilder leidžia lengvai kurti HTML/JavaScript aplikacijas, veikiančias daugelyje įrenginių. Aplikacijos konfigūruojamos pasitelkiant naudojimui paruoštus valdiklius, o talpinamos organizacijos serveryje arba debesies infrastruktūroje.

Nuo šiol dirbdami su Web AppBuilder galėsite naudotis šiais atnaujinimais:

 • Redagavimas – susietų įrašų redagavimas.
 • Paieška – lokalios paieškos vykdymas.
 • Filtras, Grupių filtras – žemėlapio filtrų išjungimas.
 • Netoli manęs – sluoksnių, kurie negrąžino rezultato, pašalinimas iš rezultatų sąrašo.
 • 3DFx – ploto iškėlimo efektas.
 • Integruoto 3D tinklo (Integrated mesh) palaikymas internetinėse scenose.

 

Rinkite duomenis dirbdami lauke dar paprasčiau!

monroeGISCollector for ArcGIS

Naudojant Collector for ArcGIS aplikaciją galite rinkti ir redaguoti duomenis lauko sąlygomis savo išmaniajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje. Aplikacija veikia tiek prisijungus, tiek neprisijungus prie tinklo.

Collector 10.4 palaiko aušto tikslumo GPS imtuvus. Šioje aplikacijoje galite transformuoti koordinates iš vienos koordinačių sistemos į kitą ir surinktiems elementams automatiškai įrašyti jų padėties tikslumo informaciją. Collector 10.4 taip pat gali būti integruota su Workforce for ArcGIS aplikacija, (iOS – nuo liepos, Windows – nuo rugpjūčio, Android – netrukus).


Navigator for ArcGIS

Navigator for ArcGIS 2.0 leidžia atlikti objektų paiešką ir formuoti maršrutus pagal Jūsų tinklo duomenis. Šioje versijoje patobulintas optimalių maršrutų sudarymas bei integracija tarp įvairių aplikacijų. Nuo šiol Navigator for ArcGIS galite naudoti ir iOS plaformoje, Android platfomoje aplikacija veikia beta versijoje.

 Survey123 for ArcGIS

Survey123_intro_12 (1)Survey123 for ArcGIS – tai itin paprastas ir formomis paremtas sprendimas, leidžiantis atlikti duomenų surinkimą, bendrinimą ir analizę trimis žingsniais. Survey123 1.7 versija pasižymi dar paprastesne išmanių formų kūrimo eiga ir galimybe išsaugoti EXIF metaduomenis jūsų mobiliu įrenginiu fiksuotoms nuotraukoms.

Aplikacija taip pat papildyta naujomis matematinėmis funkcijomis, kurios leidžia patikrinti vartotojų įvestus duomenis. Taip pat atsirado galimybė užkrauti duomenis iš CSV formato failų ir detalius ataskaitų rezultatus eksportuoti PDF formatu.

Workforce for ArcGIS

Workforce for ArcGIS – tai aplikacija, leidžianti efektyviai koordinuoti mobilių darbuotojų veiklą ir jiems skiriamas užduotis. Workforce 1.0 versija yra integruojama su Collector, Navigator ir Survey123 aplikacijomis į bendrą užduočių valdymo sistemą.


GeoPlanner for ArcGIS

GeoPlanner for ArcGIS padeda planuoti ir įvertinti žemėnaudos, natūralių resursų, kraštovaizdžio ir architektūrinius scenarijus, naudojant įvairius įrankius ir aplinką, kurioje žmonės gali pateikti savo siūlymus ir nuomones.

sept-10sNetrukus po šio leidimo, GeoPlanner bus papildytas nauju funkcionalumu:

 • Dalinimo įrankis leidžia padalinti analizuojamo scenarijaus poligonus ir linijas.
 • Našumo indikatoriaus pridėjimo įrankis nuo šiol turi lygčių kūrimo funkcionalumą, leidžiantį reikalingus laukus ir parametrus pasirinkti tiesiai iš vartotojo sąsajos.
 • Naujas Bazinis šablonas gali būti naudojamas paprastiems projektams kurti. Šiame šablone yra informacijos suvestinė su keliais iš anksto sukonfigūruotais našumo indikatoriais.
 • Galimybė kurti naujus planavimo sluoksnius iš egzistuojančių duomenų rinkinių. Visi sutartiniai ženklai, laukai ir numatytosios reikšmės, esančios duomenų rinkinyje, yra pritaikomos naujame planavimo sluoksnyje.
 • Galimybė eksportuoti tinkamumo modelius kaip TIFF failus, kuriuos galima naudoti ArcGIS Pro arba ArcMap.
 • Visų ArcGIS Online kalbų palaikymas – tam, kad galėtume atlikti analizę ir planuoti naudodami lietuvių kalbą.

Organizacijos administravimas

Administratoriai gali valdyti licencijas šiems produktams: Esri Business Analyst web, Esri Community Analyst ir GeoPlanner for ArcGIS. Vartotojai, turintys globalią Esri paskyrą, susietą su jų organizacija, gali neribotai naudotis nuotoliniais savarankiško mokymosi kursais, kurie pasiekiami Esri Training puslapyje.

Talpinamų elementų sluoksnio šablonų galerija

Naujas talpinamų elementų sluoksnis nuo šiol bus kuriamas dar lengviau, nes šablonų galerija ne tik papildyta naujais šablonais, bet ir galimybe juos filtruoti, atsižvelgiant į naudojimo pobūdį.

ArcGIS turinys

ArcGIS Platformoje esantis turinys nuolat atnaujinamas: naujais elementais pildytas Nuolat atnaujinamas pasaulio atlasas, atnaujintas Pasaulinis kosminių vaizdų žemėlapis (World Imagery) bei Esri vektoriniai žemėlapiai (beta).

Untitled-1

Atviri standartai

ArcGIS Online tęsia įsipareigojimą palaikyti atvirus OGC (Open Geospatial Consortium) standartus. Nuo šiol žemėlapyje galima nustatyti daugiau parametrų WMS, WMTS ir WFS užklausoms. Pavyzdžiui, jeigu paslaugai reikia prieigos rakto, jis gali būti įterptas į užklausos parametrus.

Plačiau

Plačiau apie šį ArcGIS Online atnaujinimą skaitykite temoje Kas naujo arba ArcGIS Blog pranešimuose.