Susipažinkite su ArcGIS Online pasikeitimais!

features-apps

Gruodžio mėnesio ArcGIS Online atnaujinimas apima naują ir patobulintą funkcionalumą, kuris suteikia galimybę dar lengviau ir patogiau naudoti konfigūruojamas aplikacijas, internetinius žemėlapius, trimates scenas bei vykdyti duomenų analizę.

Žemėlapio peržiūros programa

Arcadetai nauja išraiškų rašymo kalba, kuri naudojama duomenų vizualizavimui ir žemėlapio žymių kūrimui. Pavyzdžiui, Arcade išraiška gali būti naudojama norint surasti vidutinius transporto srautų skaičius per tam tikrą laiko periodą, o šie duomenys gali būti atvaizduoti simboliais, kurių dydis priklauso nuo vidutinio transporto srauto dydžio.

1

Kiti žemėlapio peržiūros programos patobulinimai:

 • Atributinių reikšmių, susietų įrašų, nuotraukų ar kitų elementų priedų peržiūra, redagavimas ir šalinimas tiesiogiai atributinėje duomenų lentelėje.
 • Žemėlapio, turinčio aktyvuotą laiko funkcionalumą, išsaugojimas, kad kitą kartą jį atidarius, būtų naudojama tokia laiko slankiklio padėtis, kuri buvo nustatyta žemėlapio saugojimo metu.
 • Maršrutų planavimas, nurodant išvykimo data ir laiką.
 • Galimybė WMTS sluoksnį pridėti kaip pagrindo žemėlapį, jeigu jo koordinatės ir išklotinių schema nesutampa su žemėlapiu, į kurį sluoksnis yra pridedamas.

Scenos peržiūros programa

Taškų debesys, leidžiantys atvaizduoti didelius kiekius su įvairiais 3D sensoriais surinktų taškų (įskaitant LiDAR), nuo šiol gali būti atvaizduojami trimatėse scenose kaip taškų debesies scenos sluoksniai (point cloud scene layers).

Vektoriniai išklotinių sluoksniai gali būti naudojami 3D scenose kaip atskiri sluoksniai arba pagrindo žemėlapiai, taip paspartinantys scenos atvaizdavimą.

Trimatės scenos turi 2D ir 3D objektų galeriją, kurioje esantys nauji simboliai suteiks galimybę kurti labiau akį traukiančias scenas.

2

Nauji vaizdavimo stiliai trimatėse scenose leidžia naudoti atributus atvaizduojant taškinius duomenis. Pavyzdžiui, jeigu turite taškus su skaitiniu atributu, tuomet atribute esantis skaičius gali būti naudojamas 3D simbolio dydžio ir spalvos atvaizdavimui. Nauji stiliaus slankikliai scenoje leidžia interaktyviai keisti simbolio dydį ir spalvą.

3

Analizė

Analizės funkcionalumas papildytas naujais įrankiais:

 • Prijungti elementus – prijungia atributines reikšmes iš vieno elementų sluoksnio (ar lentelės) prie kito elementų sluoksnio (ar lentelės), atsižvelgiant į elementų padėtį erdvėje arba jų atributines reikšmes. Pvz., suranda gyvenamąsias teritorijas, kurios patenka į potvynio zoną.

prijungti

 • Rasti išskirti – sukuria statistiškai reikšmingas teritorijas, kurios identifikuoja aukštas analizuojamo reiškinio vertes, lyginant su greta esančiomis teritorijomis. Pvz., suranda savivaldybes, kuriose gyvenimo trukmė yra neįprastai maža, lyginant su kaimyninėmis savivaldybėmis.

isskirti

Talpinamos paslaugos

Nuo šiol visos talpinamos elementų paslaugos gali turėti rodinius – paslaugos kopijas, kuriose saugomi pirminio šaltinio duomenys. Sukurtus rodinius galima atvaizduoti skirtingais sutartiniais ženklais, nustatyti skirtingus redagavimo parametrus, bendrinti su skirtingomis grupėmis negu talpinama elementų paslauga.

Konfigūruojamos aplikacijos

Kai kuriems aplikacijų šablonams pakeistas konfigūravimo langas – konfigūravimo parametrai pateikiami atskirose kortelėse.

Bazinės peržiūros, Aukščių profilio ir Žemėlapio įrankių aplikacijų šablonams pridėtos naujos apipavidalinimo temos, palaikančios skirtingus šablonų maketus.

mapjournal1Žemėlapių pasakojimai

Nuo šiol į Žemėlapio žurnalo (Map Journal) ir Žemėlapio serijų (Map Series) aplikaciją paveikslėlius galite pridėti tiesiog juos nustempdami iš kompiuteryje saugomos vietos tiesiai į konfigūruojamą aplikaciją. Įkelti paveikslėliai automatiškai optimizuojami, kad būtų atvaizduojami geriausi rezultatai.

 

Web AppBuilder for ArcGIS

Web AppBuilder konstruktorius, leidžiantis lengvai kurti HTML/JavaScript aplikacijas, veikiančias daugelyje įrenginių, papildytas šiais valdikliais ar jų funkcionalumu:

 • Naujas Aprėpties naršymo valdiklis leidžia peržiūrėti aplikacijoje naudotas žemėlapio aprėptis.
 • Pridėti duomenis palaiko sluoksnių pridėjimą iš grupių ir lokaliai kompiuteryje saugomų failų, tokių kaip, shapefiles, CSV, GPX ir GeoJSON.
 • Pagrindo žemėlapių valdiklis leidžia importuoti žemėlapius iš grupių arba sinhronizuoti juos su organizacijos pagrindo žemėlapių galerija.
 • Vykdant užklausą iš susietos lentelės, visi susieti elementai žemėlapyje paryškinami ir sąrašo pavidalu pateikiami rezultatų lange.
 • Teritorijos paieška ir Netoli manęs suteikia galimybę ieškoti elementų nuo konkrečios žemėlapyje pažymėtos vietos.

Aplikacijos darbui lauke

Aplikacijos darbui lauke leidžia padidinti darbuotojų veiklos efektyvumą. Atnaujinimai:

AM-Windows-Phones-to-Support-Android-and-iOS-Apps_HEADER

 • Collector for ArcGIS – Collector 10.4 palaiko aušto tikslumo GPS imtuvus. Aplikacija jau pasiekiama iOS, Windows, Android išmaniųjų įrenginių vartotojams.
 • Explorer for ArcGIS – lapkričio mėnesį išleista 10.2.10 versija iOS įrenginiams.
 • Navigator for ArcGIS – jau prieinamas ir Android įrenginiams.
 • Operations Dashboard for ArcGIS – atnaujinta Windows ir naršyklės 10.3.4 versija.
 • Survey123 for ArcGIS – lapkričio mėnesį išleista 1.9 versija, kuri suteikia galimybę viešai dalintis formomis ir jas pildyti neprisijungus prie organizacijos paskyros.

Workforce for ArcGIS – spalį atnaujintoje versijoje pagerinta paieška ir pridėtas funkcionalumas, leidžiantis kurti kelias užduotis vienu metu.

AppStudio for ArcGIS

AppStudio for ArcGIS – tai įrankis paverčiantis jūsų žemėlapius į mobiliąsias aplikacijas, tinkančias Mac, iOS, Android, Windows, ir Linux įrenginiams. Atnaujinimai:

 • Palaikomi virtualūs Android ir iOS įrenginiai.
 • Atnaujintas AppStudio Player programų leistuvas.
 • Žemėlapio turo aplikacija palaiko paveikslėlių rūšiavimą pagal atstumą ir pavadinimą. Galimybė gauti atsiliepimą elektroniniu paštu.
 • Žemėlapio peržiūroje atsirado nauja informacija: sluoksnių sąrašas, naudojami žemėlapio matavimo vienetai ir mastelis, buvimo vietos informacija ir jos tikslumas.
 • Sparčiojoje ataskaitoje atsirado galimybė rodyti žinutę pateikus ataskaitą, pridėti kelias nuotraukas ir matyti ataskaitą neprisijungus prie interneto.

ArcGIS turinys

 • Vektoriniai pagrindo žemėlapiai nuo šiol nėra beta versijoje ir gali būti nuadojami kuriant žemėlapius ir aplikacijas.
 • Atnaujinti pasaulio topografinis (World Topographic), vaizdų (World Imagery) pagrindo žemėlapiai bei demografiniai duomenys.

Organizacijos administravimas

 • Nuo šiol kiekvienas organizacijos narys turi narystės lygį, kuris leidžia kontroliuoti vartotojų privilegijas. Pirmo lygio vartotojai gali peržiūrėti su jais bendrintą turinį, tačiau negali jo kurti ir bendrinti. Antro lygio vartotojai gali peržiūrėti, kurti ir dalintis turiniu, priklausomai nuo jiems administratoriaus suteikos rolės. Daugiau informacijos apie lygius ir roles.
 • Paskyros administratorius gali keisti trumpą organizacijos pavadinimą.
 • Saugumo nustatymo funkcionalumo dėka organizacijos gali leisti prieigą prie portalo, tokiu būdu įgalindamos apsaugoto turinio, esančio talpinamose web aplikacijose, pasiekiamumą.
 • Administratorius gali leisti nariams prisijungti prie organizacijos naudojant socialinių tinklų prisijungimo duomenis (pvz., Facebook ar Google).