ArcGIS Online atsinaujino!

6-ArcGIS-Content

Naujausias ArcGIS Online leidimas buvo patobulintas ir papildytas funkcijomis. Šiame leidime atnaujintas išmaniojo kartografavimo funkcionalumas, elementų aprašų puslapiai, patobulinti žemėlapio ir scenos peržiūros langai ir daug kitų dalykų. Plačiau apie atnaujinimus skaitykite paspaudę ant šios nuorodos: čia.

Išmanusis kartografavimas

pngIšmanusis kartografavimas leidžia parinkti ir pritaikyti tinkamiausią duomenų vaizdavimo stilių. Šiame leidime atsirado keli nauji kartografavimo stiliai: senumas (spalva ir dydis) ir Ištisinė laiko skalė (spalva ir dydis). Šie stiliai leidžia atvaizduoti elementus pagal datą ir laiką.

Daugiau informacijos apie išmaniojo kartografavimo naujienas rasite čia.

Patobulinti elementų aprašų puslapiai

side-by-side2Elementų aprašų puslapiai turi atnaujintą dizainą, kuris leidžia efektyviau valdyti su turinio elementu susijusią informaciją ir darbo eigas. Nuo šiol aplikacijas ir scenas galite kurti tiesiai iš aprašo puslapio, čia taip pat galite redaguoti lenteles ir laukus, parinkti elementams stilius, simbolius ir nustatyti kokia informacija bus rodoma iškylančiuose languose.
Daugiau informacijos apie elementų aprašų puslapius rasite paspaudę čia.

Žemėlapio peržiūros langai

Šiame ArcGIS Online leidime žemėlapio peržiūros lange galima naudotis naujais išmaniojo kartografavimo stiliais, kurie leidžia dirbti su duomenimis, turinčiais laiko atributus. Dar viena naujiena – galimybė duomenis filtruoti pagal datą. Taip pat palengvintas sukurtų maršrutų dalinimasis su kitomis aplikacijomis, pavyzdžiui, Navigator for ArcGIS – sukurkite maršrutą žemėlapio peržiūros lange, išsaugokite jį kaip elementą ir pasidalinkite juo elemento aprašo lange.

Scenos peržiūros langai

DaylightScenos peržiūros langai nuo šiol leidžia optimizuoti rodomą trimatį vaizdą renkantis tarp darbo našumo ir vaizdavimo kokybės. Scenos peržiūros lange taip pat atsirado naujas įrankis, kuris leidžia nustatyti scenos apšvietimą ir šešėlius, juos animuoti dienos arba metų eigoje. Šiame leidime į scenas galima publikuoti fotogrametrinius 3D paviršiaus skanavimo vaizdus iš Drone2Map for ArcGIS ir kitų aplikacijų, kurios gali publikuoti tokio tipo duomenis.

Daugiau informacijos apie scenos peržiūros langus rasite paspaudę ant šios nuorodos: čia.

Konfigūruojamos aplikacijos

Konfigūruojami aplikacijų šablonai leidžia be programavimo sukurti aplikacijas, kurias galima pritaikyti savo poreikiams.

map2Šiame leidime patobulintos Bazinės Peržiūros ir Pokyčių Laike aplikacijos. 3D Duomenų Vizualizavimo aplikacijoje atsirado galimybė animuoti taškų ir poligonų iškėlimą. Crowdsource Manager aplikacija buvo papildyta atributų ir laiko filtrais, redaguojamų-neredaguojamų sluoksnių vaizdavimu ir kitais atnaujinimais.

 

 

Aplikacijas galite peržiūrėti paspaudę čia.

cascade_overview1Istorijas pasakojantys žemėlapiai

Istorijas pasakojantys žemėlapiai leidžia apjungti žemėlapius kartu su tekstu, paveikslėliais ir kita skaitmenine informacija. Šį ArcGIS Online leidimą papildys du nauji istorijas pasakojančių žemėlapių tipai, kurių pavyzdžius galite peržiūrėti paspaudę ant šių nuorodų: 100 Years of National Parks ir National Park Memories.

Daugiau informacijos apie istorijas pasakojančius žemėlapių naujienas rasite paspaudę ant šios nuorodos: What’s New in Story Maps (June 2016)

Web AppBuilder for ArcGIS

Su Web AppBuilder for ArcGIS aplikacijų kūrimo priemone lengvai susikursite HTML/JavaScript aplikacijas, kurias vėliau galėsite pasiekti įvairiuose įrenginiuose.

Web AppBuilder for ArcGIS pasipildė septyniais naujais valdikliais, kurie leidžia filtruoti žemėlapio elementus, grupuoti filtruotus elementus ir prisidėti sluoksnius iš ArcGIS Online. Jau esantys valdikliai taip pat papildyti nauju funkcionalumu.

Daugiau informacijos apie Web AppBuilder for ArcGIS naujienas rasite čia.

Drone2Map for ArcGIS

monitor2Drone2Map for ArcGIS aplikacija bus išleista netruktus po ArcGIS Online atnaujinimo. Drone2Map for ArcGIS palengvina darbų eigą, skirtą bepiločių orlaivių užfiksuotų vaizdų apdorojimui ir profesionalių vaizdų produktų (ortomozaikų, trimačių tinklelių (angl. mesh) ir kt.) gamybai.

Daugiau informacijos apie Drone2Map for ArcGIS aplikaciją rasite paspaudę ant šios nuorodos: Drone2Map

Collector for ArcGIS

Collector for ArcGIS palengvina darbą žmonėms, renkantiems ir atnaujinantiems erdvinę informaciją lauko sąlygomis.

Kitas Collector for ArcGIS atnaujinimas leis pridėti GPS tikslumo informaciją prie fiksuojamų ir atnaujinamų elementų, atsiras galimybė naudoti referencinių stočių tinklą, iš kurio bus gaunami matavimų patikslinimai.

Daugiau informacijos apie Collector for ArcGIS galite rasti paspaudę ant šios nuorodos: Collector for ArcGIS

Survey123 for ArcGIS

unnamedSurvey123 for ArcGIS – paprasta ir intuityvi duomenų įvedimo forma, leidžianti atlikti duomenų surinkimą, bendrinimą ir analizę atlikus vos keletą nesudėtingų žingsnių.

Mobili aplikacija naudojama duomenų formos atsisiuntimui ir pildymui lauko sąlygomis. Web aplikacija –  formų kūrimui, publikavimui ir surinktų duomenų peržiūrai. Survey123 for ArcGIS gali būti naudojama kartu su kitomis mobiliomis aplikacijomis: Workforce for ArcGIS, Navigator for ArcGIS ir Operations Dashboard for ArcGIS darbų planavimo optimizavimui, koordinavimui, stebėjimui ir užduočių atlikimui.


Workforce for ArcGIS

how-it-worksWorkforce for ArcGIS suteikia galimybę koordinuoti užduočių paskirstymą ir stebėti jų atlikimo eigą realiu laiku. Workforce for ArcGIS bus išleista netrukus po šio ArcGIS Online atnaujinimo.

Workforce for ArcGIS gali būti naudojama su Navigator for ArcGIS, Collector for ArcGIS ir Survey123 for ArcGIS darbų ir užduočių organizavimui, personalo valdymui ir stebėjimui.

 
GeoPlanner for ArcGIS

GeoPlanner for ArcGIS padeda planuoti, testuoti ir žemėlapyje atvaizduoti žemės, kitų išteklių naudojimą, ir kraštovaizdžio formavimą. GeoPlanner veikia pagal geodizaino principus ir leidžia priimti pamatuotus sprendimus darniai plėtrai.

GeoPlanner bus atnaujintas šiomis funkcijomis ir galimybėmis:

 • Nauja analizės paslauga leis apjungti ir pasverti žaliosios infrastruktūros sluoksnius tinkamumo analizės modeliams.
 • Žaliosios infrastruktūros duomenys scenarijams ir vertinimui GeoPlanner indikatoriuose.

Plačiau: GeoPlanner for ArcGIS.

 
ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud (beta)

ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud – tai nauja ArcGIS aplikacija, skirta dizaino ir leidybos profesionalams pasiekti duomenis ir žemėlapius Adobe grafinio dizaino programose.

 
ArcGIS Turinys

ArcGIS apima Gyvąjį pasaulio atlasą, pastoviai atnaujinamą tūkstančių temų sluoksnių ir žemėlapių rinkinį. Šie duomenys gali būti įtraukti į įvairius procesus ir papildyti Jūsų žemėlapius ir aplikacijas.

Rasite daug atnaujintų ir naujų administracinių, demografinių ir topografinių žemėlapių ir sluoksnių, kosminių vaizdų.

Plačiau apie turinio atnaujinimus ArcGIS Online tinklaraštyje.

 Analizė

 • Detalios administracinės ribosįtrauktos į Gyvojo atlaso analizės sluoksnius.
 • Galimybė atlikti analizę naudojant OGC WFS
 • Organizacijos analizės sluoksnių
 • Išvykimo ir atvykimo vietų sujungimas, nauja tinklo analizės paslauga, kuri šiuo metu yra beta. Paslauga sukuria kelionės atstumų ir trukmės verčių lentelę tarp išvykimo ir atvykimo vietų rinkinių. Paslauga pasiekiama naudojant REST API, Web AppBuilder for ArcGIS geoduomenų apdorojimo valdiklį, Tinklo analizės įrankius ArcGIS Pro 1.3 ir ArcMap programose.

ArcGIS Marketplace

392b7c0ArcGIS Marketplace leidžia rasti, pasiekti ir išbandyti paruoštas naudojimui aplikacijas ir turinį, išplečiančius ArcGIS galimybes. Marketplace aplinkoje pristatomas Esri ir kvalifikuotų Esri partnerių, tarptautinių atstovų, ir kitų įmonių turinys.

Daugiau informacijos apie ArcGIS Marketplace.

Talpinami žemėlapių sluoksniai

ArcGIS sistemoje talpinami sluoksniai skirti žemėlapių ir duomenų publikavimui nenaudojant ArcGIS for Server. Šiame atnaujinime:

 • Poligonų ir linijų sluoksnių greitaveikagali būti padidinta saugant generalizuotą geometriją atvaizdavimui smulkesniais masteliais.
 • Datos laukai palaiko užklausas skirtumui tarp datų apskaičiuoti ir leidžia atrinkti objektus pagal skirtumą tarp jų ir esamos datos.
 • Pagerintas duomenų redagavimo valdymas visuomenei pasiekiamoms aplikacijoms; sluoksnio savininkas ir administratorius gali uždrausti neidentifikuotiems vartotojams keisti ir šalinti egzistuojančius įrašus.

Atviri standartai

ArcGIS Online didina atvirų standartų ir bendros sąveikos naudojimą išplėsdama Open Geospatial Consortium (OGC) paslaugų palaikymą. Naujas funkcionalumas:

 • Iškylantys langai OGC Web Map Service (WMS) sluoksniuose.
 • OGC Web Feature Service (WFS) paslaugos pridedamos kaip sluoksniai į web žemėlapius ir turinį.
 • Trečių šalių OGC Web Map Tile Service (WMTS) paslaugos pridedamos kaip turinio elementai.

 
Organizacijos paskyros administravimas

Organizacijos administratoriams suteikta galimybė valdyti kreditų skaičių paskirstant juos konkretiems nariams.

Organizacijos gali konfigūruoti savo analizės sluoksnių galeriją.

Patobulintas turinio bendrinimas tarp organizacijų. Administratoriai gali nario profilį padaryti prieinamą viešai, toks narys galio būti įtrauktas į grupę už organizacijos ribų. Plačiau apie turinio bendrinimą tarp organizacijų.

 
Daugiau informacijos. Platesnį aprašymą rasite naudotojo vadove arba įrašuose apie šią laidą.