ArcGIS Online atnaujinimai kovo mėnesį!


ArcGIS Online kovo mėnesio atnaujinimas jau čia! Atraskite naują GIS funkcionalumą, kuris suteiks galimybes patogiau naudoti ArcGIS Online ir efektyviau administruoti Jūsų paskyrą. Taip pat laukia naudingi atnaujinimai, dirbantiems su išmaniomis ArcGIS programėlėmis!

Gyvasis pasaulio atlasas

Atsinaujinusioje Gyvojo pasaulio atlaso svetainėje nuo šiol norimą turinį surasite daug greičiau ir patogiau. Nauji filtravimo įrankiai sutekia galimybę filtruoti elementus pagal jų tipą (pvz., žemėlapius, scenas, aplikacijas), temą ar nominavimo datą.

 

ArcGIS Turinys

Kovo mėnesio atnaujinimai:

 • Pasaulio vaizdų (World Imagery) pagindo žemėlapis papildytas naujais detaliais vaizdais.
 • Atnaujinti Esri vektorinio pagrindo žemėlapiai, kuriuos organizacijos administratorius gali įtraukti į savo pagrindo žemėlapių galeriją.
 • Atnaujinti demografinius duomenis pateikiantys žemėlapiai.

Žemėlapio peržiūros programa

Planuojant maršrutus žemėlapyje, naudotojai gali interaktyviai nubrėžti linijas, reprezentuojančias laikinus eismo apribojimus (pvz., uždarytą kelią dėl maratono varžybų). Sudarant maršrutus yra atsižvelgiama į šias kliūtis ir parekamas kitas kelias.

Scenos

Nuo šiol trimatėse scenose galima publikuoti taškų debesis, naudojantis ArcGIS Pro 1.4. Scenose taip atsirado:

 • Nauji 3D simboliai;
 • Navigacija lietimu;
 • Galimybė įsikelti OGC WMTS sluoksnius;
 • Galimybė konfigūruoti žemėlapio užrašus taškiniams sluoksniams;
 • Galimybė įsikelti vektorinių išklotinių sluoksnius.

 

Talpinami sluoksniai

Talpinami sluoksniai papildyti šiuo funkcionalumu:

 • Galimybe publikuoti talpinamas vektorines išklotines iš ArcGIS Pro 1.4;
 • Sukūrus talpinamo sluoksnio duomenų vaizdą, galimybe uždėti apribojimus, kurie leidžia paslėpti tam tikrus sluoksnyje esančius duomenis.

 

Lengvas paskyrų perjungimas

Jeigu naudojate daugiau nei vieną ArcGIS Online paskyrą, galite šias paskyras susieti ir lengvai persijungti tarp jų.

Daugiau informacijos apie paskyrų perjungimą.

 

Organizacijos administravimas

Organizacijos administratoriai nuo šiol gali parinkti bendrą organizacijos stilių – su logotipu ir spalvų palete, kurie automatiškai, pagal nutylėjimą bus pritaikomi Atvirų Duomenų svetainėms ir konfigūruojamoms aplikacijoms.

Didžioji dalis konfigūruojamų aplikacijų palaiko bendrą organizacijos stilių. Likusioms aplikacijoms šis palaikymas atsiras kitose versijose.

Sukurtoms rolėms nuo šiol galima pritaikyti keturias naujas privilegijas:

 • Teisę kurti grupes, kurių nariai gali keisti grupėje esančius elementus;
 • Teisę peržiūrėti organizacijos narių sąrašą;
 • Teisę peržiūrėti su organizacija pasidalintą turinį;
 • Teisę peržiūrėti grupes, pasidalintas su organizacija.

Administratoriai gali priskirti grupes ir kreditų apribojimus, siųsdami naujus pakvietimus prisijungti prie organizacijos. ArcGIS Online Organizacijos, naudojančios įmonės paskyras, gali automatiškai sinchronizuoti informaciją apie vartotojus iš įmonės vartotojo identifikacijos nustatymo sistemos.

 

Konfigūruojamos aplikacijos

Pokyčiai laike – tai konfigūruojama aplikacija, kuri laiko slankinkio pagalba leidžia vizualizuoti duomenis laike. Nuo šiol ši aplikacija palaiko ir ateities (prognozuojamus) duomenis, kuriuos taip pat galima atvaizduoti žemėlapyje.

Visuomenės surinktos informacijos valdymo (Crowdsource Manager) aplikacija gali automatiškai atvaizduoti pažymėto pranešimo turinio informaciją, medijos elementus ar susietus įrašus iškylančiame lange.

Žemėlapių pasakojimai

Kai kurie žemėlapių pasakojimai palaiko organizacijos bendrinamą temą – iš anksto apibrėžtas aplikacijos tekstų, fonų, nuorodų spalvas ir logotipą. Pasirinktos spalvos atvaizduojamos Žemėlapio žurnalo ir Žemėlapio serijų aplikacijose, logotipas – Žemėlapio žurnalo, Žemėlapio serijų, Besitęsiančių žemėlapių pasakojimo ir Žemėlapių trumpojo sąrašo aplikacijose.

Nuo šiol Žemėlapio žurnalo, Žemėlapio serijų ir Žemėlapių trumpojo sąrašo (beta) aplikacijose, įgalinus atitinkamą funkcionalumą, naudotojai gali vykdyti adresų arba žemėlapyje esančių elementų paiešką.


Web AppBuilder for ArcGIS

Web AppBuilder konstruktorius, leidžiantis lengvai kurti HTML/JavaScript aplikacijas, veikiančias daugelyje įrenginių, papildytas šiais valdikliais ar jų funkcionalumu:

 • Naujas Legendos valdiklis leidžia peržiūrėti sutartinių ženklų informaciją 3D aplikacijose.
 • Analizės valdiklis papildytas dviem naujais įrankiais: Sujungti elementus ir Rasti išskirtis.
 • Maršrutų sluoksnį įrankiuose Planuoti maršrutus, Sujungti išvykimo ir atvykimo vietas ir Rasti artimiausią galite įrašyti kaip rezultatą savo turinyje.
 • Sluoksnių valdiklis palaiko sluoksnio užrašų įjungimą arba išjungimą.
 • Susieti įrašai naudoja iškylančio lango pavadinimą, kuris yra nurodytas internetiniame žemėlapyje.
 • Elementų rinkiniai (pvz., užklausos, geoapdorojimo ar atrankos rezultatas) gali būti išsaugoti kaip nauji elementai turinyje.

Daugiau informacijos apie Web AppBuilder naujienas.


 

Mobilios aplikacijos

Collector for ArcGIS

Collector for ArcGIS leidžia naudojantis išmaniuoju arba planšetiniu įrenginiu rinkti ir redaguoti duomenis lauko sąlygomis. Aplikacija gali veikti tiek prisijungus, tiek neprisijungus prie tinklo. Nauja Collector laida pasižymi patobulinta integracija su Navigator for ArcGIS ir Workforce for ArcGIS aplikacijomis Android įrenginiuose. Daugiau informacijos Kas naujo Collector for ArcGIS.

Operations Dashboard for ArcGIS

Atnaujinta Operations Dashboard for ArcGIS versija naršyklei. ArcGIS Online pasipildė nauju turinio elementų tipu Dashboard. Naujas turinio elementas leis kurti, naudoti išmanųjį kartografavimą, žymes interneto naršyklėje, turės diagramų biblioteką su plačiomis konfigūravimo ir vaizdavimo galimybėmis. Daugiau informacijos Operations Dashboard for ArcGIS puslapyje.

Navigator for ArcGIS

Navigator for ArcGIS leidžia atlikti objektų paiešką, formuoti maršrutus pagal Jūsų tinklo duomenis. Naujoje Navigator for ArcGIS laidoje pagerinta integracija su Collector for ArcGIS aplikacija Android įrenginiuose. Daugiau informacijos puslapyje Kas naujo Navigator for ArcGIS.

Survey123 for ArcGIS

Survey123 for ArcGIS yra paprastas naudoti forma paremtas sprendimas, leidžiantis atlikti duomenų surinkimą, bendrinimą ir analizę trimis žingsniais.

Atnaujinimai šioje Survey123 for ArcGIS laidoje:

 • Kuriant formas su Survey123 Connect, galima panaudoti jau esamus talpinamus elementų sluoksnius.
 • Galima prisijungti naudojant socialinių tinklų, tokių kaip Facebook ar Google, paskyras.
 • Apklausų rezultatus bendrinkite Survey123 svetainėje.

Daugiau informacijos Kas naujo Survey123 for ArcGIS.

Workforce for ArcGIS

Workforce for ArcGIS – aplikacija, leidžianti efektyviai koordinuoti mobilių darbuotojų veiklą ir jiems skiriamas užduotis. Šios laidos naujovės:

 • Workforce – jau Android aplinkoje.
 • Galimybė išjungti grupavimą atskirų darbuotojų ir užduočių identifikavimui.
 • Projektų savininkai gali įtraukti darbuotojus pakviesdami juos iš kitų organizacijų ir identifikuoti kvietimą gavusius neprisijungusius darbuotojus.

Daugiau informacijos Kas naujo Workforce for ArcGIS puslapyje.

Aplikacijos biurui

ArcGIS Apps for the Office leidžia vadovams, analitikams ir visiems darbuotojams atvaizduoti, analizuoti ir suprasti duomenis geografiniame kontekste, priimti geresnius sprendimus.


ArcGIS Maps for Office

ArcGIS Maps for Office leidžia atlikti duomenų atvaizdavimą, analizę žemelapyje gerai pažįstamoje aplinkoje – Excel ir PowerPoint programose. Šioje laidoje Maps for Office patobulinta greitaveika ir stabilumas. Taip pat pradėtas vektorinių išklotinių sluoksnių ir pagrindo žemėlapių palaikymas. Yra galimybė pažymėtus objektus žemėlapyje eksportuoti į naują darbaknygę ar darbalapį. Eksportuojant duomenis galima parinkti koordinačių sistemą. Daugiau informacijos Kas naujo ArcGIS Maps for Office puslapyje.


ArcGIS Earth

ArcGIS Earth – tai interaktyvus gaublys, leidžiantis duomenis atvaizduoti ir analizuoti tiek dvimačiame paviršiuje, tiek trimatėje aplinkoje. ArcGIS Earth turi naujas piešimo galimybes, leidžia panaudoti nestandartinius sutartinius ženklus, keičiamus užrašus. Atsirado paieška turinyje ir iškylantys langai naršyklėje. Daugiau informacijos Kas naujo GIS Earth.

GeoPlanner for ArcGIS

GeoPlanner for ArcGIS padeda planuoti ir įvertinti žemėnaudos, natūralių resursų, kraštovaizdžio ir architektūrinius scenarijus naudojant aplinką, kurioje skirtingi žmonės gali vizualiai pateikti savo siūlymus ir nuomones.

GeoPlanner for ArcGIS dabar leidžia atvaizduoti duomenis 3D aplinkoje, kur galima iškelti objektus, atlikti šešėlio poveikio analizę, peržiūrėti perspektyvas pasirinkus konkrečią datą ir laiką, tirti poveikį, naudojant pagrindinių veiklos rodiklių (KPI) indikatorius. Daugiau informacijos Kas naujo Planner for ArcGIS puslapyje.