Kategorijos archyvas: Naujienų archyvas

Pasaulinė GIS diena – lapkričio 16 d.!

GIS DAYGydytojai, studentai, mokytojai – visi turi ir švenčią savo dieną! GIS bendruomenė – taip pat! Kiekvieną lapkričio trečią trečiadienį pasaulyje minima geografinių informacinių sistemų diena! Šiemet GIS dieną švenčiame – lapkričio 16 d.!

Šia proga kviečiame visus GIS specialistus ir bendruomenės narius savo įstaigose ir organizacijose paminėti GIS dieną, susitikti su geomentoriais savo mieste ar kitaip prisidėti prie GIS sklaidos Lietuvoje!

Primename, pirmoji oficiali GIS diena paminėta 1999 metais.  Jos tikslas – skatinti  domėjimąsi geografinių informacinių sistemų (GIS) technologijomis ir jų svarba ne tik mokslui, technologijai, informacijai, bet ir įvairioms socialinėms ir humanitarinėms sritims. Gis diena skirta visiems: nuo darželinuko iki projektų vadovo.

O kaip GIS dieną minėsite jūs?

Antrajam rinkimų turui žemėlapių sistema jau paruošta

rinkimai
UAB „Hnit-Baltic“ kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) tęsia jau keletą metų vykdomą ir populiarią iniciatyvą –  rinkėjų aktyvumo ir rinkimų rezultatų duomenis pavaizduoti interaktyvių žemėlapių formoje. Tai jau tapo įprastu ir mėgstamu informacijos šaltiniu – pirmojo LR Seimo rinkimų turo žemėlapiai buvo peržiūrėti daugiau kaip 2 milijonus kartų. Toliau skaityti Antrajam rinkimų turui žemėlapių sistema jau paruošta

Istorijas pasakojančių žemėlapių konkursas!

STORY MAPS

Istorijas pasakojančių žemėlapių konkursas baigėsi. Dėkojame visiems dalyvavusiems. Su konkurso prizininkais susisieksime individualiai.

Istorijas pasakojantys žemėlapiai (angl. story maps) – tai interaktyvūs internetiniai žemėlapiai, apimantys tekstą, nuotraukas, animaciją bei kitą kompiuterinę informaciją įdomiam istorijos perteikimui.

Papasakok apie savo organizacijos planus ir projektus, pakviesk įsitraukti į bendruomeninę veiklą, dalinkis patirtimi ar kelionės įspūdžiais! Neabejojame, kad istoriją pasakojantis žemėlapis ilgainiui taps svarbia įmonės ar organizacijos prezentacijos priemone!

DAUGIAU apie konkursą: http://www.esri.com/landing-pages/story-maps/contest

Idėjos ir darbų pavyzdžiai: https://storymaps.arcgis.com/en/gallery/#s=30

geo

Prisijunkite prie aplinkos tvarkymosi akcijos Darom 2016!

EDF Energy Ecology SurveyGeografinių informacinių sistemų (GIS) lyderė Baltijos šalyse kompanija „Hnit-Baltic“ šiemet tapo tarptautinės aplinkosauginės akcijos Darom 2016 partnere ir rėmėja.

Nuo 2008 m. Lietuvoje kasmet organizuojamos ir didžiausios po nepriklausomybės atkūrimo aplinkosauginės akcijos DAROM šių metų tikslas – oro taršos mažinimas, pasitelkiant sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, tvarkant atliekas iš probleminių bei bendrai naudojamų erdvių.

Kviečiame susipažinti su atliekų tvarkymo bei miškasodžio taškais spūstelėję žemiau esančias nuorodas.

Darom 2016 tvarkymosi taškai: http://mesdarom.lt/darom-2016/tvarkymo-taskai.html

Miškasodžio taškai: http://mesdarom.lt/darom-2016/nacionalinis-miskasodis.html

 

Pirmajai mokykloms skirtai GIS konferencijai pasibaigus

Gruodžio 4 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose šurmuliavo geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS) besidomintys moksleiviai ir mokytojai. Beveik 200 dalyvių susirinko į pirmą kartą rengtą GIS konferenciją „Mano Lietuva žemėlapiuose“, skirtą bendrojo lavinimo mokykloms. Toliau skaityti Pirmajai mokykloms skirtai GIS konferencijai pasibaigus

Registruokitės į „Tyrėjų naktį“

tyreju-naktis Kiekvienas gali būti žemėlapių kūrėju!

Į renginį susirinkę dalyviai išgirs, kas yra geografinės informacinės sistemos (GIS), ką veikia ir kam reikalingi GIS specialistai, patys galės išbandyti žemėlapių kūrimo veiklą. Renginys skirtas 6-9 klasių moksleiviams.

Renginio vieta: Savanorių pr. 28, Vilnius (Hnit-Baltic mokymų klasė).

Renginio data: rugsėjo 25 d. 13-15 val.

Pakviesime 20 užsiregistravusių dalyvių, kadangi vietų skaičius ribotas .

Šiuo metu registracija į „Tyrėjų naktį“ baigta, nes nebeturime laisvų vietų. Ačiū visiems besidomintiems!

Kviečiame į konferenciją „Rinkimų geografija“

Minint pasaulinę rinkimų dieną, maloniai kviečiame į konferenciją – „Rinkimų geografija: nuo rinkiminės elgsenos analizės iki būsimų rinkimų planavimo“.

Konferencijos pranešėjai dalinsis mokslinėmis įžvalgomis: nuo rinkimų istorijos ir problematikos iki modernių technologijų taikymo, nuo rinkimų dienos rezultatų pateikimo iki gilios jų analizės bei panaudojimo būsimų rinkimų organizavimui.

Renginys skirtas politinių partijų ir visuomeninių organizacijų atstovams, individualiems ir partijų kandidatams, rinkimų komisijų nariams, žurnalistams, visuomenės atstovams – visiems, kurie:

  • siekia giliau pažvelgti į rinkimų problematiką,
  • nori išgirsti apie įrankius ir priemones, kuriomis gali naudotis išsamiai ir įvairiapusiškai analizudami rinkimų rezultatus,
  • domisi, kaip naudoti įvairius geografinius ir demografinius duomenis planuojant savo veiklą, apžvelgiant rinkimus, ruošiant kandidatus susitikimams su rinkėjais, optimizuojant rinkimų apygardas.

Konferencijos programa

Konferencija vyks 2015 m. vasario 5 d. 14 val.

Renginio vieta: Lietuvos Respublikos Seimo I rūmai, 3 aukštas, Konstitucijos salė (įėjimas I arba III rūmuose).

Dalyvavimas renginyje – nemokamas.

Registracija į renginį pasibaigė.

Ačiū visiems užsiregistravusiems ir iki susitikimo konferencijoje!

eOrientacinės moksleiviams

emapsKviečiame moksleivius susirungti eOrientacinėse varžybose, kurios vyksta www.maps.lt žemėlapyje.

Įveikę trasą, rasite paskutinės užuominos kodą – atsakymą. Jį užregistruokite iki lapkričio 23 dienos. Burtų keliu atrinkti trys laimingieji gaus prizus.

Pirmąją užuominą rasite prie tvirtovės, kuri įsikūrusi Nemuno ir Neries santakoje. Sėkmės!

Registracija jau baigėsi, bet sužaisti orientacines ir išbandyti savo jėgas galite iki gruodžio 14 dienos.

Kviečiame į susitikimą parodoje „Mokykla 2014“

mokyklai

Kviečiame jus į susitikimą parodoje „Mokykla 2014“, kuri vyks lapkričio 21-23 dienomis Litexpo parodų centre!

Penktadienį, lapkričio 21 d. 14 val., kviečiame jus į interaktyvią Samsung galimybių klasę, kurioje rengiame pamoką „Žemėlapių kūrėju gali būti kiekvienas!“. Jos metu supažindinsime, kaip, kokiomis priemonėmis kiekvienas gali susikurti savo internetinį žemėlapį. Pamokoje gali dalyvauti ir mokytojai, kurie grįžę į klases pasidalins įgyta patirtimi, ir moksleiviai, kurie įgis žinių, kaip žemėlapiai gali praturtinti geografijos, istorijos, biologijos ir kt. pamokas, pažinti supančią aplinką ir ją atvaizduoti interaktyviame žemėlapyje.

Visą parodos laiką laukiame jūsų mūsų stende Nr. 4.08,  kuriame pristatysime mokykloms ir įvairių sričių mokytojams skirtas geografinių informacinių sistemų (GIS) priemones. Stende jus pasitiks mūsų įmonės darbuotojai, kurie atsakys į jūsų pateiktus klausimus, supažindins su siūlomomis paslaugomis, patars, kaip paįvairinti pamokas, parodys įvairių pavyzdžių.

*****

Ačiū visiems užsiregistravusiems. Bilietus jau išdalinome. Bet klasėje vietų dar yra ir labai kviečiame, apsilankius parodoje, užsukti į mūsų stendą bei sudalyvauti mūsų pamokoje.